Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti hogyan jöttetek rá, hogy...

Ti hogyan jöttetek rá, hogy szemüveg kell?

Figyelt kérdés

#szemüveg #Szemüveg kell
2018. aug. 26. 16:36
1 2
 11/17 Joe001 ***** válasza:

Sokszor fájt a lábam , azután a fejem...

Elmentem az orvoshoz ,elmondtam a panaszokat , hogy mindig le fejelek valamit , meg neki megyek dolgoknak.

Akkor mondta , hogy jó lenne ha szemüveget használnék, hátha látnék is valamit .

Így történt a dolog , Isten bizony

2018. aug. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem láttam jól, de nem akartam szemüveges lenni, így titkoltam, de addig romlott, hogy már az első padban se láttam semmit.
2018. aug. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Buszmegálló: elengedtem azt a buszt, amire föl kellett volna szállnom, és fölszálltam egy olyanra, ami másfelé vitt, mint amerre mentem volna. Gyerekként eléggé megijedtem.
2018. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit komplett a történetem:

4.-ben "kiszűrtek" suli orvosi vizsgálaton. Feles szemüveget kaptam a 0,3-as diopriájú szememre. 1 évig hordatták velem, majd egy másik szemészhez mentünk, aki mondta hogy ezzel elrontom a szemem. 5 évre letettem a szemüveget. Stagnált. Viszont a szemüveget anno nem teljesen jól csinálták meg és kialakított egy fényérzékenységet, ami évről évre erősödött.

17 évesen (most megyek 11.-be) a kreszhez szükséges alkalmasságin kiderült hogy csak kell szemüveg, mert romlott is, és a fényérzékenység is borzalmas. Ha lekapcsolták a tábla hátsó világítását, akkor az első 5 sort még simán elolvastam 3 méterről. Felkapcsolt lámpával az első sort se sikerült.

Az utóbbi évben romlott így le. A fényérzékenységre gyanakszunk első sorban, mert tavaly lettek interaktív tábláink és azzal nagyon sokat kínlódtam. Megyjegyezném,hogy a rendes táblát a 3-4. padból is simán láttam.


Kedves szemészorvosom pedig mondta, hogy a fényérzékenységgel együtt "vak" vagyok. Pedig 2-es (jobb oldal) és 2,5-es (bal oldal) mindössze a diopria. Csak most rontjuk is úgymond a szemem, mert a lámpával néztük és anélkül nem, mert az övén nem kapcsolható le, így erősebb sokkal, mint ami kellhetne ha nem lenne a fényérzékenység. Szóval most szokom a szemüveget (ami szívás, mert utána egy napig nem látok tisztán, ha leveszem!).


Ha szemüveg kell szerinted, akkor menj el egy jó szemészhez gyorsvizsgálatra. Kb 15 perc, ha jó a szemed.

17L

2018. aug. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Mondták nekem, hogy 40 felett mindenki szeme megromlik, de nem hittem nekik. Azután 42 évesen egyszer csak a közeli apróbb betűket egyre kevésbé tudtam elolvasni. Egyre több fény is kellett ugyan ahhoz a betűmérethez. A végén vettem az ebbajon 5ezerért egy multifokális szemüveget, aminek 0...2,5 dioptria között folyamatosan változik a nagyítása. Na, ennek az alsó sávjával pont olyan a látásom, mint 40 előtt volt. Hát, innen tudom...
2018. szept. 1. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 bodogzus válasza:
22 évesen fájt a fejem ha figyeltem valamit (vezetés, tv nézés stb) Javasolták, hogy menjek szemészetre, ahol kiderült, hogy az egyik szemem 1-es a másik 0-s. Gyerekkorban tudta az agyam kompenzálni később nem.
2018. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Tavaly decemberben elkezdtem rosszabbul látni, de nem mentünk el szemészhez időben sajnos ezért egyre csak rosszabbodott a látásom év végéig. Júliusban kaptam meg a szemüvegem, múlt hónapban volt egy éve hogy megvan.
2018. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!