Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Állandó szemvörösseggel...

Állandó szemvörösseggel szenved valaki? Már reggel felkeléskor is vörös a szemem, delutánra és estére már nagyon bevörösödik, égő, fáradt érzessel párosulva.

Figyelt kérdés
Több orvosnál voltam, 30fele keszítmeny, de semmi(már sok éve) allergia off
2018. aug. 30. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szedsz valamit, aminek lehet a mellekhatasa?
2018. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Semmit viszonylag tudatosan etkezem
2018. aug. 31. 08:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen a vérnyomásod?
2018. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
130-160 között, pulzus 75-80
2018. aug. 31. 19:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát az egy kicsit magas. Nem brutálisan, de azért magas. A pulzus rendben van.

Lehet, hogy ez a gond. A magasvérnyomás egyik tünete a véreres szem. Apukám szeme is évekig ilyen volt, sokszor égett, könnyezett is neki. Mivel az enyém is gyakran ilyen piros, azt hittük, neki is az allergiától van, mint nekem. Nem mutatkozott rajta semmi egyéb magasvérnyomásos tünet, de tudtam, hogy veseköve van és azt is, hogy ez magasvérnyomáshoz vezet, mint a vesebetegségek úgy általában. Ezért elküldtem egésznapos vérnyomásmérésre, ahol igazolták a secunder hypertoniát, CT vizsgálaton pedig primer okként a vesekövet és az arteria renalis enyhe szűkületét. Gyógyszert szed a vérnyomására, azóta javult a szeme pirosság és könnyezés terén.

Szóval esetleg ebben az irányban is el lehetne indulni, hátha köze van hozzá!

2018. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod, egy probat mindenfeleképpen megér!
2018. aug. 31. 23:57
 7/8 anonim ***** válasza:
A 160 eleg magas, 130-cal nem fognak kezdeni semmit. Ha kell, akkor maganuton csinaltass egy holter EKG-t (24 oras), mert lehet, hogy nagyon ingadozo es az csak azon fog latszani. Csak mert tb alapon ennyi miatt nem fognak ra beutalni.
2018. szept. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hallottam meg ilyenről, mindenkepp utána járok!
2018. szept. 1. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!