Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Távollátás probléma?

Baltaarcúu kérdése:

Távollátás probléma?

Figyelt kérdés
Voltam szemvizsgálaton,és a Schnellen-táblán a piros vonal alatt nehezen olvastam a betűket,az utolsó 2 pedig teljesen nem ment.Akkor ez most távollátási probléma?Időnként a közellátás is nehézkes.Nem vészes csak hamar elfáradnak a szemeim,ami miatt is mentem dokihoz.Minden más rendben volt.Egyik lencsével tökéletesen láttam az utolsó 2 betűt is.Csak mondták hogy milyen dioptria...és szemüveg...

2018. szept. 17. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, az, bár attól még rövidlátásnak hívják... Kb -0,5-ös dioptria.
2018. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát ha közelre se látsz akkor inkább asztigmia.
2018. szept. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az egyszerű eset a rövidlátó meg a távollátó szem.


A rövidlátó közelre jól lát, sőt még jobban, mint a normál, messze meg rosszul. Nekik van mínuszos szemüvegük.


A távollátó épp fordítva. Nekik van pluszos szemüvegük.


De ezen kívül van még millió más látásprobléma.

2018. szept. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A piros vonal alatt mintha a légy szart volna oda nagyságú betűk vannak. A zöld vonal feletti második sort, aki még elolvassa, szemüveg és kontaktlencse nélkül vezethet.
2020. nov. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!