Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szürkehályog műtét után mik a...

Szürkehályog műtét után mik a teendők?

Figyelt kérdés

A műtét maga kb. ¼ óra, utána hazaengednek. Tömegközlekedéssel haza tudok menni?

Lesz kötés a műtött szemen?

Azonnal lehet pl. számítógépezni?

Hány nap a teljes gyógyulás?



2018. okt. 17. 09:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éve csinálták. A műtét tényleg 1/4 óra, de előtte csöpögtetések, tágítás, erzestelenítés, előkészítés /mert megis műtőben csinálják/, utána is megfigyelés, úgy hogy azért egy kis idővel többre számíts! Nálam azt engedték haza, akinek kísérője volt. A műtött szemre egy átlátszó "kupakot" raktak, egyből lehetett látni, de nagyon furcsa volt. Fényerzékeny, minden nagyon világos, fényes, színes. Masnap vissza kellett menni, doki ellenőrízte, levette a kupakot, 2 fajta szemcseppet kellet használni először 4-5- ször naponta, utana csökkentve. Majd elmondják. Hajolni, emelni nem lehet egy darabig. Szamítógépezni szerintem lehet, ha tudsz, mondjuk szerintem nem ajanlott. A masik szemeddel esetleg /nem egyszerre műtik a 2- őt, először a rosszabbikat/. Nekem a masikat 1 hónapra rá műtötték. 1 hét múlva ismét ellenőrzésre kellett menni, utana kb 1 hónap múlva, akkor már szemüveget is írtak fel. A teljes gyógyulás 2-3 hónap.
2018. okt. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!