Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok homályosabban...

Miért látok homályosabban szemüveggel?

Figyelt kérdés

Tegnap elkészült a szemüvegem, és amikor felvettem azt tapasztaltam, hogy a bal szememre homályosabban látok.

Ilyenkor mi a teendő?

Én hibáztam, vagy az orvos rontott el valamit.

Azt is szokták mondani, hogy meg kell szokni, de szerintem, ha szemüveg nélkül jobban látoo, akkor azon nincs mit megszokni.



2018. okt. 29. 17:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Töröld meg a szemüveglencséket!
2018. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt a műveletet alapból el szoktam végezni. Néha duplán is: nedves szemüvegtörlővel, meg sima szemüvegtörlő kendővel is.
2018. okt. 29. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Milyen dioptria?

Első szemüveg?

2018. okt. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon kicsi, nem is értettem, hogy ilyet miért ír fel: 0.25-ös, mindkét szemre.

És ez így is a második szemüvegem már. Az elsőt is ilyen dioptriával írta fel, de akkor csak egyik szemre. Viszont azt sem hordtam, mert nem tudtam megszokni a bifokális lencsét.

2018. okt. 29. 17:31
 5/5 anonim ***** válasza:

0.25-ös szemre paraszt vakításnak tartom a bifokális lencsét.


+ vagy - ez a 0.25?


Ha jól értem, akkor most mindkettő lencse ugyanolyan. Ha úgy van, akkor próbáld ki azt, hogy a másik lencsével nézel azzal a szemmel, ami most homályos. Ha úgy jó, akkor valószínűleg rossz lencse került bele, ha azzal is rossz, akkor rosszul lett bemérve a szemed, vagy rosszul értelmezte aki készítette.

Pl húgomnak az egyik szeme - 1 a másik meg + 1-es,neki az első szemüveget megcsinálták kettő pluszos lencsével, mert ez nem gyakori és nem vették észre.

2018. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!