Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van valamilyen minimum korhatá...

Van valamilyen minimum korhatár a lézeres szemműtétnél? Vagy van még valami érdekesség, amiről érdemes tudni a műtét előtt?

Figyelt kérdés
Szeretnék végre mindent látni a saját szemeimmel, nem szemüveg segítségével.

2018. nov. 18. 01:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom hogy igen, van. De nem tudom, hogy pontosan mennyi.


De google a barátunk. Biztos utána lehetne járni.

2018. nov. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno 18 évesen azt mondtàk, hogy még nem csinálják meg, mert túl fiatal vagyok, menjek vissza később.


(Visszamentem 21 évesen, akkor már azt mondták, hogy a statisztikák alapján az enyémet "nem éri meg" megműteni, mert nem látnék úgysem olyan jól, mint szemüveggel, plussz még változni fog a szemem és ott leszek ahol a part szakad))

2018. nov. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Alsó határ, amikor már nem változik a dioptria, ez gyakorlatban 23 év körül.
2018. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy nagyon változó a korhatár és akár 18 éves korban is meg lehet műteni véglegesen a szemet. Sok vizsgálat kell hozzá, hogy ki lehessen mondani, ki alkalmas és ki nem. Én 19 évesen mentem a Budai szemészeti központba ingyenes alkalmassági vizsgálatra (később ott is műtöttek), ott tényleg minden kérdésre válaszoltak (tök kedves volt az asszisztens csaj is :D). Nem tudom, hogy a többi helyen ingyenes-e a vizsgálat, de nekem rengeteget segítettek ott.(kb 1 órát beszélgettünk a doktornővel, tényleg minden kérdést megválaszolt)
2019. máj. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!