Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nektek meddig "tart" egy...

Nektek meddig "tart" egy szemüveg?

Figyelt kérdés

Másfél éve hordom a szemüvegem, kB minden nap. Vigyázok is rá rendesen, de mindkét szára lötyög. Nincs jó állapotban.


Ti hogy vigyázok rá, nálatok mennyi a szemüveg "szavatossági ideje"?



2019. jan. 22. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Beviszed bármelyik optikushoz rendbe hozza
2019. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ismerek olyat, aki vigyáz a szemüvegére, mégis 1-2 évente cserélnie kell. A családomban olyan 4-5 évet ki szoktak bírni a szemüvegek, bár sajnos pár éve nyugdíjba ment az az optikus, akihez jártunk. A sajátomat már 15 éve használom, de az első kb. 6 évben szinte csak a táblához hordtam és otthon most is csak ritkán van rajtam, szóval kevésbé mérvadó ez a 15 év. -1 a szemüveg, a szemem most valahol -1,25--1,5 között lehet, szóval reggelizni e nélkül is tudok :). Most már elég karcos a lencséje és a szára, kerete is kezd nagyon kopni, de lötyögni még mindig nem lötyög. Ha nem hordom, vagy a kemény tokjában van, vagy az éjjeliszekrényen. Amit rosszul csinálok, hogy néha a pólómba törlöm a lencséjét.
2019. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában 4 évet kibírnak. Most se azért cseréltem, mert baja lett, hanem mert megváltozott a dioptriám.
2019. jan. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 5 évig, de a lányom képes leamortizálni egy hét alatt is.
2019. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!