Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Régi szemüveget le lehet...

Howrselove kérdése:

Régi szemüveget le lehet cserélni újra? 16/L

Figyelt kérdés

Kb 4 éve csináltattam szemüveget viszont egy-két hónap múlva másik szem orvos azt mondta hogy ne hordjam mert rontja csak a szemem. Most viszont újra elővettem mert messziről kicsit homályosan látom az interaktív táblát és nagyon hunyorgatnom kell egy darabig mire tisztán el tudom olvasni ami oda van írva. Viszont szemüveggel tisztán el tudom olvasni.

Az itt a problémám, hogy most már kicsi rám a szemüveg és szeretném nagyobbra kicserélni de nem tudom, hogy ez lehetséges e. Ha igen akkor ez hogy működik? Elteszik a régit és az árából kapok újat? Van ilyen?



2019. febr. 26. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Újat kell csináltatni
2019. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Elmész egy szemészetre (pl Ofotért), megvizsgálják a látásodat, te pedig kiválasztasz egy keretet. A lencsékre lehet még pluszba spéci dolgokat kérni, pl kékfényszűrő. De ezekkel így már természetesen drágább a szemüveg. Nem cserélnek vissza régi szemüveget. Ha új keretre van szükséged, újat kell venned.
2019. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Újat kell csináltatni. A régivel lehet jobban látsz, de egy újjal tökéletesen fogsz. Ez hülyeség, hogy tovább rontja. Igen, sajnos romlik, de nem a szemüvegtől, amúgy is, ahogy ezt tapasztaltad.
2019. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha jó állapotú a régi szemüveg, akkor utánanézhetsz, hogy van-e most a közeledben használt szemüveg-gyűjtés. A keretbe új lencsét lehet tenni, és egy szegény gyereknek még jól jöhet.
2019. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Elteszik a régit és az árából kapok újat?"

Persze, ez így működik. Mint minden mással a világon. Én pl. minden évben elmegyek az autószalonba és kapok a régi kocsimért egy újat... OMG, nem hiszem el, hogy valaki ennyire sötét legyen...

2019. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Az utolsó válaszolónak pedig mondanám, hogy ez csak egy túlzó példa volt ami éppen eszembe jutott.
2019. febr. 27. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!