Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ekkora dioptrias lencsén...

Ekkora dioptrias lencsén lehet veknyitatni?

Figyelt kérdés
-3 az egyik szemem a másik pedig -3,25os. Ugye ez nem keves, de nem is sok dioptria, viszont így is kicsit vastagnak érzem a lencsémet, ugyanis megtöri az arcom, és ha olyan szogbe nezem magam akkor latszodnak a “rétegek” a lencsén ami engem nagyon zavar, és ez még véknyítattva is van, az a lég bosszantobb benne! Az lenne a kérdésem hogy ilyen esetbe lehet meg vekonyabbat csináltatni?
2019. márc. 1. 16:42
 1/4 anonim válasza:
Nekem -3.25 mind a ket szemem. Ket szemcsim is van, mindketto vekonyitott es en nem veszem eszre, hogy vastag lenne vagy megtorne akarmit is. En a helyedbe bevinnem egy optikushoz es megkerdeznem. Regebbi mar a szemuveg? Esetleg masik optikust kerdezz, mint ahol csinaltattad.
2019. márc. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tavaly csinaltattam, leges legujabb fajta lencsét kertem bele.
2019. márc. 1. 18:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém 10 illetve 12 dioptriás, és nekem négyféle vékonyításút ajánlottam, a harmadikat választottam, mert a legvéknyabb valami horror összegbe került volna. Így is volt vagy 70000 a szemüveg. Én kicsi keretet hordok, így értelemszerűen nem vastagodik meg annyira a széle. Olvasáshoz csak 4 dioptriást használok, azt nem szoktam vékonyíttatni, de egyáltalán nem torzít.

Még a rendszerváltás előtt, mikor még nem voltak véknyított lencsék, akkor volt olyan a 8-as szemüvegem, hogy karika volt benne, azt hívták szódásüvegnek, nagyon ronda volt, de mikor elértem a 10 dioptriát, kaptam kontaktlencsét.

2019. márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minél magasabb a szemüveglencse index száma annál vékonyabb maga a lencse!A legvékonyabb lencse jelenleg az 1.9 indexű lencse viszont az üveg alapanyagú és borzaszó drága pláne egy -3.25 szemüveghez!Amit rétegeknek hívsz az minden konkáv lencsében látszik mivel a lencse anyaga a középpont felől a szélek fele haladva vastagodik és annak a reflexiója látszik!
2019. márc. 3. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!