Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy kontaktlencse havonta vagy félévente? Hol érdemes venni Pesten illetve Szolnokon?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 23. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Típustól függ, illetve hogy milyen üzletben veszed.

Nekem pl. előfizetésem van rá, így havonta fizetek és küldik ki (visionexpressz), így 3400 alatt van egy pár. Kicsit olcsóbb, mint üzletben, a féléves adag ott 21ezer felett volt, mikor utoljára vettem. (Két külön dioptria, tehát kétszer 6 db, havi lencse).

2019. ápr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Inkább nyárra szeretnék napit használni. A havi az mennyivel "macerásabb?"
2019. ápr. 23. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha diak vagy van kedvezmény 21 ev alatt a visionnal. Nekünk anno fél évre volt 6- 8000.mar nem tudom.
2019. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kérdés inkabb az, hogy mire szeretnéd használni.

Nyaraláshoz célszerűbb a napi lencse, mert annál nem kell figyelni, hogy pl strandolsz, a szemedbe pancsolnak, stb, hiszen a nap végén úgyis kidobod. (A lencse anyagának nem tesz jót a sima víz sem, nemhogy a strandok vagy a tavak vize.)

Persze lehet havi lencsében is nyaralni, csak sokkal jobban kell rá figyelni, én nem szeretem, nyaralásra mindig veszek napi lencsét.

Ha "csak" hétköznapokra kell, akkor jobban megéri a havi, szerintem. Annyival több macera, hogy a nap végén meg kell mosni folyadékban és tárolóba tenni, ha belejössz, kb három perces művelet. :)


A napi egyébként kicsit olcsóbb (13-15ezer körül, akciótól függően, ha jól emlékszem), viszont az nem féléves, csak 30 napos adag, tehát napi bontásban többre jön ki végül is.


Persze ez függ a lencse típusàtól, mit írnak fel, melyik passzol a szemedhez

2019. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A szürke hetköznapokra szeretném, szemuvegben nem szeretek melegben lenni, napszemüveget sem tudok használni.


Próbaként napit szeretnék, aztán ha beválik, megszokom akkor jöhet a havi.


Épp elmultam 21 :(

2019. ápr. 23. 20:12
 6/8 anonim ***** válasza:

online a legolcsóbb

én innen veszem: alensa

de az elsőt optikában kell venni

2019. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tejinashi ***** válasza:
A kérdezőtől kérdezném, hány dioptriás a szeme?
2019. ápr. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Shoptikából rendelem ingyenes szállítás,3 havi 4000 ft körül van.A baush&lomb 6000 ft körül van havi lencse 3 pár
2019. ápr. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!