Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Durván karikás szem ellen mit...

Durván karikás szem ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

20/f

Amióta az eszemet tudom karikás a szemem. Gyerekkori képeken annyira nem is vészes, de már ott is látszódott. Testvérem is hajlamos rá (de kisebb mértékben, más életvitel miatt). Ebből arra következtetek, hogy egyik ok a genetika.

Igyekszem helyesen táplálkozni, testmozgásra odafigyelni, 3 liter folyadékot meginni naponta (vizet természetesen). 8 órát szoktam aludni. Voltam vérvételen, de mindent rendben találtak. Összességében egészségesnek is érzem magam.


Nem ritka a napi 6-7-8 óra monitor bámulás és ezen nem nagyon tudok változtatni (informatikusnak tanulok).

Szemirritáció (szárasság, viszketés, pirosodás) szokott jelentkezni. Tisztában vagyok vele, hogy a huzamosabb fix pontra fókuszálás és kevés pislogás okozza ezt. Fél óránként tartok 5 perc szünetet, szemtorna és hasonlókat szoktam végezni. A fényekre is odafigyeltem, ne legyen a monitor ablaknál stb...


Vettem direkt erre a célra készült krémet (tele vitaminnal stb. marketing szöveg), amit reggel és este kell használni és elvileg megoldja a gondjaimat. Hát nem így lett, kb semmit nem ér. Arra jó, hogy reggel felkenem és amíg nem szívja be teljesen a bőröm (pár óra hossza) addig takar egy kicsit (este már nem is használom, mert felesleges)


Saját zsír és hialuronsavas feltöltésről már olvastam, viszont ezt csak a legvégsőbb esetben szeretném.


Eléggé megkeseríti az életemet ez probléma, már azon se lepődök meg ha valaki megkérdezi, hogy amúgy drogozok-e.


2019. máj. 28. 13:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Az utóbbi 2 évben próbálok ellene tenni. Leszoktam a dohányzásról is, elkezdtem sportolni. Sok kólát ittam régen, de már egy cseppet sem.
2019. máj. 28. 13:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad is, ez genetika. Nem tudom, miert zavar ennyire, de egy jó korrektor elfedi valamelyest.
2019. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vékony a bőröd, és átlátszik. Ennyi. Ilyen vagy. Én is ilyen vagyok.

És én sminkelek, hogy javítsak az összképen, de én nő vagyok :-)

2019. máj. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy egy monitorszűrős szemüveg is sokat tud segíteni.
2019. máj. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A puffadt, karikás szem nagyon tönkre tudja tenni egy nő megjelenését, félreértésekre (iszákos, züllött)adhat okot. A szemszárazság, allergia is okozhatja.Nekem a Hya-bak nevű szemcsepp sokat segített, 90-ot javult! Sajnos az alapozót nem bírja a bőröm, az AVON Flawless korrektora bevált, a többi brutálisan kiszárította a szemkörnyékemet!
2019. jún. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!