Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemvillódzás, fejfájás nélkül?

Szemvillódzás, fejfájás nélkül?

Figyelt kérdés

Üdv, ma reggel különös tünetre lettem figyelmes. Olyan volt mint amikor tartósan belenéz az ember pl. a lámpába és tartósabb ideig ott marad a "helye" a látótérben. Viszonylag nehezen (10-15 perc?) akart elmúlni, a végén pedig enyhe villódzás társaságában "távozott" a bal oldalon. Azt nem tudnám kijelenteni, hogy csak az egyik szememre volt jellemző a dolog, de a bal oldalon dominánsabb volt azért. Más tünet (a saját pánikolásomon) kívül nem jellemezte, utána sem fájt a fejem stb.


Mitől lehetett ez?



2019. jún. 1. 09:44
 1/10 A kérdező kommentje:
25/L , ez kimaradt. Eddig nem észleltem ilyen tünetet magamhoz, viszont régebben volt, hogy tüsszentés után "csillagokat, meteorokat" láttam, nem ahhoz volt hasonló. Illetve homályosabban sem láttam, csak ahol ott volt a "villódzás" ott értelemszerűen kevésbé láttam jól.
2019. jún. 1. 09:46
 2/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szemészeten mit mondtak?
2019. jún. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy órája történt a dolog, nem voltam még szemészeten. Azt a 15 percet leszámítva újra "tökéletesen" látok.
2019. jún. 1. 10:14
 4/10 A kérdező kommentje:

Érdekes, de kicsit "ijesztő" történetszál. Tegnap vettem egy "újfajta" üditőt a boltban, melyben az eddig általam ismeretlen szukralóz édesítőszer is van. A nevére rákeresve feldobott jópár blogposztot, ahol írták, hogy migrént is okozhat. Ezután egy nagyon ijesztő kommentre bukkantam, 100%-ig megegyezett az én tünetemmel:


[link]

2019. jún. 1. 11:25
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ennyire nem tudok angolul, így nem olvastam el, de egy üditő ennyi idő alatt nem okoz ilyen tüneteket.
2019. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Alexa890610 válasza:
Menj szemészetre, mert retinaleválás tünete is lehet ilyen.
2019. jún. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ypszilon1980, pedig pont ezt írták többen is. Édesítős kakaó, vagy üdítő után ilyen visual migrain tüneteket tapasztaltak nagyon rövid időn belül. A linkelt hozzászólásban a 31 éves srác életében először (akárcsak én).
2019. jún. 2. 12:12
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor hagyd abba, meg azért elmennék szemészetre.
2019. jún. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elvileg ha mindkét szemmel láttad, akkor migrénaura, ami lehet fejfájás nélkül. A szukralóz rengeteg mindenben van, kicsi az esély rá hogy attól volt. Nem erőltetted előtte a szemed? Az könnyen előhozza. Ha migrénaura, akkor agyi eredetű, B2 vitamin némileg segít a megelőzésben, de mindenképpen érdemes elmenni orvoshoz, remélem azóta voltál. Szemész mellett, főleg ha az azt mondja hogy minden oké a szemeddel, neurológus se árthat.
2019. aug. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ. Tünetek alapján valóban migrénaura lehetett fejfájás nélkül. Elég stresszes időszakom volt akkor, ráadásul egy elég radikális kelési időpont váltásban is voltam. Szóval eléggé összejött minden. Azóta nem volt semmi.
2019. aug. 28. 02:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!