Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mire utalhat az, ha Kayser-Fle...

Mire utalhat az, ha Kayser-Fleischer gyűrű van a szememben?

Figyelt kérdés

Saját képet nem tudok linkelni, azonban ennek az embernek tökéletesen olyan a szeme, mint nekem: [link]

Emellett szellemkép-látás, fényérzékenység, nem múló fejfájás, tanulási nehézségek, csont-és ízületi fájdalmak jellemzik mindennapjaim, körülbelül másfél éve kezdődtek ezen panaszaim, és távolra nem látok jól, körülbelül 13 éves korom óta. Jelenleg 16 éves vagyok, ha ez számít bármit is. Előre is köszönöm a válaszokat!



#fejfájás #rövidlátás #tanulási nehézség #fényérzékenység #Kayser-Fleischer-gyűrűk #csont-és ízületi fájdalmak
2019. jún. 8. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Wilson kórban szokott lenni [link]
2019. jún. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha esetleg Wilson-kórban szenvednék, hova lenne érdemes elsősorban fordulnom, és milyen indokkal? Csak azért kérdezem, mert kissé furcsán venné ki magát, ha önmagam által felállított diagnózis gyanújával kérnék kivizsgálást...
2019. jún. 8. 21:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet ez, csak szemész tudná megmondani mi van a szemeden.

már a rossz látás miatt is indokolt lenne. Mielőbb menj el!


Wilson kór valóban lehetséges, de én nem mernék rá ennyiből tippelni.

2019. jún. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor a szemészetet veszem először célba. Egyébként szólnom kell neki, hogy esetleg nézze meg külön ezeket a gyűrűket (bár tulajdonképpen egy picit erősebb lámpa fényénél tökéletesen kivehetők), vagy pedig a tünetek alapján magától is megvizsgálja? Nagyon remélem, hogy valami más szemészeti probléma húzódik a háttérben, nem pedig Wilson-kór, mert nagyon barátságtalan betegségnek hangzik... :(
2019. jún. 8. 22:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Magától is nézi, de hogy megnyugodj, szólj neki nyugodtan.
2019. jún. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer mondta a neurológus, hogy nincs-e felhalmozódva a réz a testemben, mert lecsukott állapotban remeg a szemhéjam. Amikor utána néztem akkor kiadta a google, hogy felhalmozódott réz lehet a Wilson-kór egyik jele. Vérvételt csináltak a rézre és annak vivőanyagára. Viszont nekem ilyen gyűrő szerintem nem látszik a szememben mert azóta 4x voltam szemészeten és egyszer sem mondták.
2019. júl. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és a vérvétel alapján normál állományban volt mindkét érték.
2019. júl. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!