Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rossz lenne a kontaktlencse?

Rossz lenne a kontaktlencse?

Figyelt kérdés
+5,5 és +6-os a kontaktlencsét írtak fel még régebben. Szemüvegben kevesebb a Dptr értéke. (Nem tudom megmondani hanyas, a papírt még régebben benyelték az optikába). Az a gond, hogy szemüvegben távolra és közelre is egyaránt jól látok viszont kontaktlencsével közelre igen, távolra pedig közel sem annyira, mint szemüvegben. Akkor lehet, hogy rosszak a felírt értékek vagy csak velem van valami baj? (Nem olvasó szemüveget hordok, hogyha valaki ezzel jönne, se távolra, se közelre nem látok és csak egy állandó szemüvegen van ami plusszos már gyerekkorom óta)
2019. jún. 21. 15:43
 1/2 Pongi57 válasza:
Egy bizonyos kor felett elvállhat a távolbalátás és a közelre látás dioptriája. Nálam ez 43 évesen jött el. Mi denképp vizsgáltasd meg a látásod szemorvossal vagy optometristával! Én most már multifokális szemüveget hordok, a kontaklencsét pedig csak sportoláshoz, strandoláshoz használok és az csak távolbalátáshoz jó.
2019. jún. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
25 éves vagyok.
2019. júl. 3. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!