Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 26 dioptriás szemüveg, de honnan?

26 dioptriás szemüveg, de honnan?

Figyelt kérdés

Ott kezdeném, hogy a nagymamámnak zöldhályogja van, nem lát színeket már és távolra sem nagyon.Ez az állapot nagyon hamar alakult ki. A doktornő aki megvizsgálta, azt mondta, hogy 26 dioptriás szemüveg kellene neki, de viszont ilyen nem létezik.

Nos én ezt azért nem nagyon tudom elfogadni.

Külföldön élek, nem nagyon tudnám az öreg nagymamámat külföldi vizsgálatokra hurcolni, viszont ha tudnék valamiben segíteni, esetleg rendelni neki egy szemüveget, én megtenném, ha az utolsó pénzem is rámenne.

Van esetleg valami lehetőseg ilyenre, hogy én rendelhessek neki szemüveget anélkül, hogy őt megvizsgálnák?


2019. jún. 27. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Ne rendelj csak úgy szemüveget neki.

Utána kell nézni a műtéti lehetőségeknek. Pl az én mamámnak tavaly 88 éves korában műtötték meg a szemét hályog miatt (mindkettőt pár hónap különbséggel) és akkor rendbe is tettek a látását, azóta nem kell neki szemüveg. A honvéd kórházban voltak a műtétek és tb ellátásra ingyen csinálták.

2019. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet poróbálni egy másik orvos véleményét is megkérdezni, de sajnos a zöldhályog egy progrediáló betegség, ami vaksághoz vezet. A nagymamádnál avószínűleg régen elindult már ez a folyamat, és most jelentősen súlyosbodott.

26 dioprtiás szemüveg valószínűleg nem azért nem létezik, mert a magyar optikusok nem elég ügyesek, hanem mert a fizikai tulajdonságai olyanok lennének, hogy szemüvegként már nem lenne viselhető. A doktornő talán azt akarta ezzel kifejezni, hogy sajnos eszközös látásjavításra a nagymamád esetében már nincs mód.

Nem tudom, milyen idős a nagymamád, de ha még képes önálló életvitelre, tudnotok krll, hogy sok, vakok számára készült segédeszköz létezik. Beszélő vércukormérő, különböző konyhai kütyük és egyebek, aminek jó hasznát veszi majd a nagyid, és a magyar TB ebből kb. a fehér botot támogatja. Ha van módod segíteni, lesz miben.

De ha személyi segítőre lesz szüksége legalább napi néhány órában, ahoz is jól jön majd az anyagi támogatás.

2019. jún. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló nagymamáját valószínűleg szürkehályog miatt műtötték. Az sajnos egy egész más betegség.

Zöldhályogban nincs elhomályosult szemlencse, amit ki lehetne cserélni.

2019. jún. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolso, lehet, hogy igazad van, elképzelhető, hogy szürke halyog volt.itt azt írják zöldre is van műtéti kezelés, ami tud enyhíteni a tüneteken. [link]


Mindenképpen el kellene mennie egy kórházi vagy szem sebészeti rendelőbe, ott pontosabb diagnózist és szakszerű segítséget kap. Főleg akkor, ha most csak sima sztk-s szemészeti szakrendelésen volt.

2019. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne 26 os szemüveg! nézzed meg nattielowvision

oldalát az instán -38-as szemüveget visel.

2019. jún. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!