Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Sasszemklinika vagy az Orbiden...

Sasszemklinika vagy az Orbidentet válasszam lézeres látásjavításra?

Figyelt kérdés
Szóval már régi álmom, hogy megcsináltassam a lézeres látásjavítást. De mivel, hogy a szememről van szó szeretnék körültekintő lenni. Sajnos az Orbidentről sokkal több negatívat olvastam mint a Sasszemklinikáról. Főleg arra hivatkoztak a legtöbben, hogy az Orbident által végzet műtéteknek több a szövődménye. Mivel Nyíregyházi vagyok ezért lenne közelebb Debreceni, de nem számít ha Pestre kell utazni csak biztonságba érezem magam. Akiknek volt már lézeres műtétük, mit gondoltok melyiket válasszam? Milyen tapasztalataitok vannak?

2019. júl. 2. 00:21
1 2
 1/11 anonim válasza:

A Sasszemklinikán lehet online jelentkezni. lehet írni is nekik. felhívhatod őket bármijen kérdéssel. mindíg nagyon rendesen és főleg gyorsan visszahívtak, írtak, választoltak.így minden vizsgálat ingyenes, míg régebben 15 000ft vvolt az első vizsgálat és utánna már ingyenes.most már az első vizsgálat is ingyenes. mindenhol máshol az összes vizsgálat 15 000ft ba kerül.

én zalai vagyok. elég nehéz volt az eleján eljutnom oda,de már pofonegyszerű.

3 éve vizsgáltatom magamat. minden rendben van, lehet műteni,de nem ajánlják. mivel nekem a pupillám változáékony. azért mert kiderüllt h egy egész dioptriával kevesebb kellett volna mindíg is, csak a szemészek rászoktatták a szemlencsémet a szűkülésre. szóval most a bal szemem nagyobb a pupillája, mint a jobbnak. kicsit kevesebbet is elfogad. mivel a szemészek még a cilinderemet is hasra ütéssel állapították meg ezért méginkább körültekintőek. adtak egy papírt h az alapján vizsgáljanak meg s írjanak nekem fel lencsét-mivel ők nem írhatnak fel lencsét. de nem vették figyelembe és rossz cilindert adtak- valószínű azért h ne műtessem meg magamat és drágán vegyek még lencséket s szemüvegeket. valamint kiderült h ahol vettem a lencsét ott át is vágtak. 30 000ft kellett volna fizetnem és nem 52 000ft-ot.

most le kell majd fotóznom h mijen lencsét írtak fel és a blokkot stb. aztán segítenek nekem a klinikán.

szóval nagyon segítőkészek.


fél dioptriát még kellene változnia. azért sem műtenek meg,mert én a legkissebb változást is érzékelem. ha mondjuk most megműtetem magam,de egy év műlva,vagy 5 év múlva picit is változik akkor azt látom rögtön. még a negyednél is kevesebb változást is megéreztem.

szóval 150%-osra műtenek. később már 120%-ra romlik és már megérzem s már nem jó nekem. aztán 100%-osra na aztán már bajaim lennének. pedig ugye a 100% az is kitűnő látásélesség. még a 90 % is.

szóval nagyon de nagyon alaposak.

-5-ös a látásom. az nagyon erős.

válaszd inkább a sasszemklinikát. jobban jársz vele. nem a pénzre mennek, mert akkor már az első vagy a második vizsgálatomkor megműtöttek volna. azt mondván: hát már beállt a látása, műthető.

sokan mennek oda, persze h inkább húzzák, halaszák a dolgokat.

azért is érdemes megvizsgáltatnod magadat, mert láthatod h kiderült h nekem is kevesebb dioptria kellett volna mindíg is.


amit tanácsolok:

1. írj nekik.

2. visszahívnak és adnak időpontot.

3. mindenképpen menj el a vizsgálatra.

4. először lehet h nem lesz teljeskörű a vizsgálat-azért mert ha először megy az ember nem adnak neki pupillatágítókat,mert 3 napig nem látsz jól attól a szemcsepptől.

5. fél év múlva megint kérj időpontot és menj el a vizsgálatra.

ilynekor már teljeskörű lesz a vizsgálat, mivel haza tudsz már menni, ismered a járást stb.

6. fél év múlva megint.

7. aztán egy év múlva. de meglehet h már műthető lesz a szemed.


szóval jobb többszöri vizsgálat!!!úgy méginkább tájékozottabbak lesznek veled kapcsolatban. megfigyelik h mennyire változékony a látásod és h te mennyire veszed észre a változásokat. hajlamokat stb.


gyorsabb lenne ha lenne aki már volt ott s el tudna kísérni. így az első vizsgálat teljeskörű lenne.

2019. júl. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

most nézem ezt az orbidentet.

TE ÚR ISTEN!!!

alig van valami tájékoztatás.

nem említi h MILYEN műtétek vannak. mert vannak prk, lasik műtétek. külön díjat számítanak fel az összes vizsgálatra, külön a tervezésekre és külön a cilinderekre stb.


a sasszemklinikán minden fenn van. van femto kezelés is. és ez a legjobb. jobb a prk és a lasiknál is.


hidd el jobb ha tényleg a sasszemet választod. ott sokkal többről tájékoztatnak. van aki ennél az orbidentnél csináltatja a szemét????? már első ránézésre is elég veszélyesnek tűnik az h ilyen gyér a tájékoztatás.

2019. júl. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, pont azért gyanús nekem az Orbident, mert nagyon "mese habbal" stílusban írja le ezt az egész eljárást. Úgy értem nem tér ki a veszélyekre, amit mondjuk a Sasszemklinika kerek perec megmond. Nem attól tartok hogy jaj megvakulok, hiszen ez elméletileg nem lehetőség. De, amit Dr.Hassan Ziad csinál, azoknak nagy a fertőzés veszélye, legalábbis erre sokan utalnak. Köszönöm az eddigi véleményt! És várom, ha még valaki tudna hozzáfűzni! :)
2019. júl. 2. 09:32
 4/11 anonim válasza:

szerintem ide nem kell többet hozzáfűzni.

az orbidentet amúgyis sokan perlik.

a sasszemklinika vállalja a felelősséget és ha egy éven belűl történik látásromlás akkor újjabb műtétet vagy az egész műtét árának a visszatérítését vállalják.

szerintem több nem kell ide.

2019. júl. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Feltételezem, még nem estél át a műtéten, mert hát elég nehéz választani. Én egy éve vacillálok, halogatom, nézeget melyik is lenne a legjobb. Szerintem ne kösd helyhez a műtétet, csakis az adott klinika eredményeihez, és a véleményezésekhez. Elvégre mégiscsak a szemedről van szó.

A Sasszemklinika nekem is szimpi volt elsőre, de aztán egyre több rosszat olvastam róluk is. Mintha kicsit elmentek volna abba az irányba, hogy a mennyiség a fontos nekik, nem a minőség. Aztán ott volt még a Saint James, amit nézegettem, és év vége felé kedvezmények is szoktak lenni, de valahogy nem bíznám magam rájuk.

Végül a Budai szemészeti központot írom, nekem eddig ők a legmeggyőzőbbek. Ha most kellene választanom azonnal, akkor én őket választanám.

2019. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

KEDVES KÉRDEZŐ, NYUGODT SZÍVVEL AJÁNLOM AZ ORBIDENT KLINIKÁT ÉS A HASSAN ZIAD DOKTOR ÚRAT, ŐK A LEGJOBBAK!


Bemásolom ide is a másik fórumba írt véleményemet:


Azzal egészíteném még ki, hogy SEMMILYEN szövődményem nem volt, de még senkit sem hallottam, hogy így járt volna, KÉT NAP múlva nem is látszott a szememen hogy meg volt műtve, még piros sem volt.


A klinikán minden szobába van egy kb. 20 oldalas tájékoztató a műtétekről, amit a weboldalukon szintén el lehet olvasni, benne van minden fontos információ a műtétekről stb..Nyilván litániát lehetne írni az összes műtétről részletesen, szövődményről, de a LÉNYEG bennevan a tájékoztatókba, ha bármi kérdésed van megkérdezed személyesen és elmondja és amúgy is alá kell írni műtét előtt egy papírt amibe minden le van írva. Én egy fél A4-es lapnyi kérdést írtam össze pluszba a műtét előtt és mindet szívesen megválaszolták.


Vizsgátai díjat fizettem és a műtéti díjat, semmi extra felszámolt költség nem volt ezeken kívül!



Júniusban műtötte Dr. Hassan Ziad mindkét szememet LASIK-kel az Orbi-Dent klinikán, teljes mértékben meg vagyok elégedve az új látásommal, álmomban sem mertem volna gondolni, hogy szemüveg és lencse nélkül élhetem majd egyszer az életem. Úgyhogy az a minimum hogy ezért cserébe megvédem Ziadot és a klinikát.


A műtét előtt egy alkalmassági vizsgálatra kellett mennem, amikor több mint fél órán át vizsgáltak többféle gépekkel, és az összes eredményt megvizsgálva döntötte el a doki, hogy műthető a szemem. Nagyon alapos volt és nem csak rávágta, hogy jó lesz az. Azt is kiemelte, hogy a műtét és az alkalmassági vizsgálat között maximum egy pár hét legyen, mert vannak olyan betegségek amik akár rövid időn belül is kialakulhatnak a szemben és megakadályozhatják a műtétet.

Másodrészről azért is választottam az Orbi-Dent klinikát mert országszerte több helyen is megtalálható, ha annyira rossz lenne az orvos, akkor csomó per lenne és veszteség, hogy nem lenne miből fenntartani az összes rendelőt...Harmadrészről ha valaki beírja a googlebe a doki nevét egy csomó tudományos cikk és Forbes cikk, Magyarország sikeres emberei között említik, biztos nem hiába..Szóval én mindenkinek ajánlom, kaptam egy kis kezelési könyvet ami mindig nálam van az összes vizsgálati eredményeimmel, dátumokkal, hogyha bárhova máshova megyek képben legyenek hogy mik történtek velem.



Ja és azóta már az egész családom az Orbi-Dentbe jár a szemével mert itt tényleg foglalkoznak velünk és szánnak időt ránk, bár a rendelés múltkor 6-ig volt, mi 7-ig maradtunk mert az anyukámat is soron kívül megnézte és sajnos megállapította, hogy időskori macula degenerációja van és beutalta olyan speciális kezelésre amit csak kórházakban lehet kapni.



Szóval Ziad doktor úr ha esetleg olvasod ezt a hozzászólást köszönünk mindent, továbbra is még találkozni fogunk!

2019. aug. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

JA ÉS HA 1 ÉVEN BELÜL VISSZAROMLANA A SZEMEM INGYEN MEGMŰTENÉK, A HONLAPJUKON IS ÍRJÁK:


Nagy dioptria számnál illetve 40 év feletti pácienseknél visszamaradhat még műtét után dioptria szám, ebben az esetben egy éven belül pácienseinknek biztosítjuk*:


- Ingyenes korrekciós műtétet

- Műtét utáni első heti gyógyszeres kezelés költségeit

- Műtét utáni első heti kötések költségeit

2019. aug. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
„Kedves intelligens” kommentelő, bizonyára nagyon sikeres ügyvéd lehetsz, ha azzal töltöd az idődet, hogy gyakori kérdéseken peres ügyekről beszélsz. Egyértelmű, hogy lejárató kampányról van szó, csak kérdés, hogy kinek és miért böki a csőrét ez a klinika 😊 Nem tudom más hogy van vele, de nekem gyanús, hogy ha rá akarok keresni Orbi-Dentes véleményekre mindenhol pesthez van hasonlítva és savazva van helyesírási hibáktól hemzsegő, kétes hitelességú hozzászólásokkal? Miért nem pl. a többi vidéki lézeres szemműtétet végző klinikákhoz van hasonlítva? Ennyire nagy konkurencia lenne a pestieknek, mert akkor vagy nagyon jól mehet a debreceni Orbi-Dentnek, vagy nagyon gyérül mehet a pestieknek, ha a hatod akkora lakosságú városból akarják elszedni a betegeket fel pestre. Kicsit bűzlik ez nekem…
2019. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia! Nem teljesen tudok hozzászólni a kérdésedhez,de én is Nyíregyházán lakok, és én is Debrecenben akartam elsőnek megcsináltatni,el is mentünk (azt nem tudom mi volt a neve sajnos), de nekem nem volt szimpatikus. Én már nézegettem előtte a Budapesti Focus Medical-t,és ott olvastam,hogy kell majd egy évig napszemüveg hordani mindig , meg szemcseppezni,és ezekre direkt rákérdeztem a debreceni helyen is,mert a férfi doktor semmi ilyet nem mondott,és elkezdi,hogy nem kell se szemcsepp,se napszemüveg.... Hát nem tudom, a Focus Medical-nál el volt mondva,hogy ezek azért kellenek,hogy ne romoljon vissza a szem,fura volt nekem,hogy itt meg nem kell... Aztán hallottam rossz véleményt is a debreceniről,és inkább elmentem a Focus Medicalhoz. Havonta egyszer vissza kellett mennem ellenőrzésre, kilenc hónapon át,aztán egyszer mikor egy éves lett a szemem,és ennyi, nekem megérte vonatozgatni. :) 2013.08.13.-án volt a szemműtétem, azthiszem PRK látásjavító volt, nekem a drágábbat nem is lehetett elvégezni a szememnél. Kb -8as szemem volt,és olyan -1esre tudták feljavítani, a mai napig nem hordok szemüveget, tegnaphoz 6 éve,hogy szemüveget letettem :D Nekem személy szerint nem fájt a műtét, utána se fájt. Szóval én őket bátran ajánlom, de a Sasszem klinikáról is 1-2 éve sok jót olvastam, esetleg facebookos csoportokba lehetne még feltenni ezt a kérdést. :) Arra emlékszem,hogy a Focus Medicaltól lehetett rendelni ingyenes katalógust DVD-vel,amiben beszéltek a műtétekről,meg a katalógusban is szépen le volt minden írva, engem meggyőzött + a személyes találkozóknál is mindig mindenki nagyon barátságos volt. :)
2019. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az előző hozzászóló vagyok! Csak lemaradt valami. :) Én mikor műtöttek majdnem 19 éves voltam, szépen elmondták,hogy azthiszem 24-26 éves korig szokott jobban romlani a szem,utána általában beáll egy adott dioptriára, és be kellett adnom az előző évek szemüveges papírjaimat ,azokat is megnézték,hogy romlik-e még a szemem, meg mondtam,hogy akkor már vagy 2-3 éve legalább nem romlott (vagy több ? 4-5, fogalmam sincs már :D ), szóval én úgy éreztem,hogy nálam ez már stabilizálódott,úgyhogy én szerettem volna a műtétet nagyon. :) Kis elsős osztályos korom óta szemüveges voltam,mindig utáltam, és szerencsére a műtét után egyáltalán nem romlott vissza,nagyon szép élesen látok még mindig,imádom. :D
2019. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!