Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Látássérülésre hogy igényelhet...

Látássérülésre hogy igényelhető utazási kedvezményes kártya?

Figyelt kérdés
Az egyik szememre születésem óta csak minimálisan, foltokat látok. Nemrég a másik szemem miatt csináltattam szemüveget, és mikor megvizsgáltak azt mondták, hogy azt a szememet műtéttel sem lehetne helyrehozni. Úgy tudom, hogy úgymond menthetetlen, bizonyos fokú látássérülés után kaphat az ember valami támogatást, amihez ez a kártya is jár. Nekem volt régen mákos kártyám, de más okból, ami az emelt családipótlék mellé volt, amit már nem kaphatok. Gondoltam megpróbálom megoldani ezt, csak nem tudom mi a folyamata. Gondolom először szemészetre kell mennem, hiszen kell erről orvosi igazolás, az orvosnak mit mondjak? Utána pedig önkormányzat? Bocsánat, hogy ilyen életképtelen kérdéseket teszek fel, de anno édesanyámnak kellett ezt intéznie, nekem pedig elsőre bonyolultnak tűnnek az ilyen ügyek meg az intézésük.

2019. júl. 4. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a menete, de megkérdezem barátnőmet, neki van ilyen igazolványa.
2019. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem.

Tehát orvosi igazolás kell erről, de azt nem tudom, hogy erre van-e valami formanyomtatvány. Magát az igazolványt a Hermina úton, a Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségében tudod intézni, gondolom ott elmondanak mindent hogyan kell, milyen papírok kellenek, milyen fokú látássérülteknek milyen igazolvány kell és mire jogosít fel. Barátnőmnek sok kedvezménye van és az utazásért Budapesten nem kell bérlet, vonaton, távolsági járatokon 90%.

Én ilyen önkormányzati dologról nem tudok, de ott is megkérdezheted. Talán jár még hozzá adókedvezmény is, ha fizetsz SZJA-t, ezt háziorvosnál kell intézni, utána adóbevallásnál jelezni.

2019. júl. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2019. júl. 6. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Valóban van valami önkormányzati kártya is, volt is nekem de már nem tudom hol van. Amit kettes ír, az viszont nagyon jó. Nekem is az van. Annyit tennék még hozzá, hogy a szövetségnek évenkénti tagsági díjat kell majd fizetni, mivel ezt az igazolványt évenként kell majd érvényesíttetni egy pecséttel. Nem nagy összeg 2000 ft kb
2019. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!