Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A filmeknél szokták mondani,...

A filmeknél szokták mondani, hogy "Fényképezte X Y! Miért kell fényképész egy filmhez? Mit csinál?

Figyelt kérdés
2010. aug. 16. 23:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
:) Fotóz. Ezek a fotók kerülnek ki a moziajánlóba, filmajánlóba, vagy ha DVD is készül, akkor annak a borítójára.
2010. aug. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy a filmet hogyan készítették? Mert a film sok-sok fényképből áll, biztos láttál már mozifilmet...Na, azt fényképezik, tehát a "fényképezte xy", ott az xy az operatőr neve ;)
2010. aug. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na most ti 2 különböző dolgot mondtatok, mégis mindkettő teljesen hihető. Akkor melyik az igaz?
2010. aug. 17. 00:45
 4/12 anonim ***** válasza:
a második hülyeséget mond
2010. aug. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. A magyar filmgyártásban dolgozom 15 éve, úgyhogy nem mondtam rosszat. A második kicsit le van maradva, ez a módszer 80 évvel ezelőtt volt. (hogy fényképkockákból állt össze egy film) :)
2010. aug. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De jelképesen értettem... Nem azt jelenti, hogy az az operatőr? Én mindig így tudtam...


második

2010. aug. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem nem.. :) Az operatőr az operatőr. Igaz, a kamerával is tudnak fotót készíteni (mint ahogy reggel az RTL klub reggelijében is látni a végén, pár bevágott friss fotót), de az igazi "Fényképezte", az a profi fotós, aki a nyomtatott és digitális anyaghoz (Dvd borító, plakát, filmajánlók, stb... ) fényképez.
2010. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, nekem teljesen egyértelmű volt pedig, hogy aki fényképezte a filmet, az az operatőr, de köszi, hogy ffelvilágosítottál...
2010. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Örülök, h újat tudtam mondani Neked :)
2010. aug. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Naaa most megzavarodtam... kb három perce egy hasonló kérdésnél az volt a felelet, hogy azaz operatőr, és nekem is ez volt a tippem az egyik. A másik tippem meg, hogy egy werkfotós, aki dokumentálja a dolgokat, esetleg ő tervezi meg a plakátokat, borítókat... Akkor most melyik?
2010. dec. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!