Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék felmondani a munkahe...

Chris899 kérdése:

Szeretnék felmondani a munkahelyemen, hogyan tegyem ezt?

Figyelt kérdés
Szeretnék a jelenlegi munkahelyemen felmondani, mert Pesten találtam egy jobb lehetőséget, ami a szakmámhoz is igazodik, nem úgy, mint a mostani. Eredeti terv az volt, hogy a mostani helyemen időszakosan maradok, addig, amíg nem találok másikat. Na ez nem jött össze 3 hónapon belül, így lejárt a próbaidőm, de a múlthéten visszahívtak ajánlattal egy másik helyről. Mit tanácsoltok, mi ennek a menete, hogyan tegyem ezt meg? Tapasztalatok is érdekelnek, szívesen olvasnék.

máj. 14. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz? Milyen tapasztalat kell?

Igaz egy három soros felmondást, és kész.

máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leoltesz egy felmondasi lapot a netrol

Kitoltod

Odaadod a fonokodnek meg a hr-eseknek

Ha van felmondasi ido az ledolgozod es viszlat

máj. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyes, szerintem értelmesen tettem fel a kérdésem, a kérdésem szólhat arról is, mit tartalmaz ez a felmondási nyilatkozat amit én töltök ki.
máj. 14. 11:57
 4/5 anonim ***** válasza:
39%

Persze, meg szólhat arról is, mi a kelkáposztafőzelék receptje.

De nem ezekről szól.

Na mindegy, ha egyedül nem tudsz egy biankó felmondást találni googlen, akkor úgyis hiába írnék neked bármit.

máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Munkáltató neve, címe


Alulírott Buga Jakab (személyes adataid) az Önöknél X. Y. naptól fennálló munkaviszonyomat felmondom.


Dátum, és az aláírásod



Ennyi egy felmondási irat(egyoldalú jognyilatkozat).


A felmondás utáni teendőket mindig az határozza meg, hogy az írásba fektetett felmondásodat mikor adod át a munkáltatónak. Az a dátum a fontos, éppen ezért két egyező példányban kell megírnod azt. Az egyiket átadod, a másikon pedig dátummal átveteted a munkáltatóval (ez marad nálad).


Mivel a próbaidő alatt nem sikerül a felmondás közlése (írásban átadása), ezért lesz felmondási időd. A felmondási idő a felmondás közlését követő napon indul el és mindegy, hogy mi történik alatta (munkavégzés, szabadság, táppénz stb.), a meghatározott idő elteltével letelik, és annak utolsó napjával megszűnik a munkaviszonyod.


Ha a fentiektől el szeretnél térni (előbb akarsz szabadulni stb.), ahhoz a munkáltató beleegyezése is szükséges.

máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!