Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem szeretik sokan a havat?

Figyelt kérdés
Minden ismerősöm nyavalyog, hogy már megint miért esik a hó, legyen már nyár stb. stb. Skandináv országokban nőttem fel, ott az emberek ki tudják használni a "hó adta lehetőségeket" és örülnek neki. Itt miért nem?
2010. dec. 1. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Én nem szeretem a havat,csak karácsonykor.El bírnám viselni,ha télen sem menne 10 15 fok alá.Amúgy azért, mert sokat utazom és nagyon rossz fagyoskodni,meg ha késik a busz, a csúszós utakról, ne is beszéljünk.Én tavasz és nyár párti vagyok.Néha szeretem a havat, de csak néha:)
2010. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert el kell takarítani, mert nehezebb a közlekedés, az utakat meg sokszor nem takarítják rendesen. Én ettől függetlenül szeretem. Vagyis szeretném, de itt csak eső esik és minden csupa latyak, ha meg ráfagy, akkor csúszik, mint állat, na, ezt nem szeretem. :(
2010. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én imádom! De én sem értem, miért nem szeretik. Alig várom, hogy felkeljen a kisfiam és megyünk ki szánkózni!!! :D
2010. dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért nem szeretem, mert havat kell lapátolni. Ha lenne itt is kutyaszán, amivel közlekedhetünk a hóban, akkor nem lenne vele semmi bajom. Ha nem dúrjuk el a havat és nem szórjuk fel a járdát homokkal, akkor 50.000 ft a büntetés. Sokszor korán reggel el kell kezdeni lapátolni, nehogy elessen valaki a házunk előtt :(
2010. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én most jöttem be a hólapátolásból:) Küldök nektek havat:D
2010. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mert locs-pocs marad utána. Az ilyenkor szórt só szétmarja a cipőt. Ha esik egy kis hó, akkor megbénul a közlekedés, balesetek száma megnő, az emberek elcsúsznak, idősek elesnek, eltörik a csontjuk és náluk ez már súlyos is lehet. Nem utolsó az sem, hogy hideg és a magyar ember inkább a meleget szereti. :D Sok munka van a hó lapátolásával, meg ilyesmik. :)

Ezek ellenére én tél párti vagyok, alig vártam, hogy vége legyen a hülye meleg időnek, gyűlölöm a nyarat, viszont a hideget imádom, nem is szoktam fázni, az ablakokat is kinyitom télen mindig teljesen, mert iszonyat jó érzés abban a hidegben aludni. :) Szívesebben élnék Norvégiában, vagy Oroszországban. A magyarországi időjárás nekem túl meleg. :(

2010. dec. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Imádom,előző életemben lehet jeges medve voltam mert imádom a telet,hormon problémám miatt is mert hőhullámos vagyok 28 évesen olyan hőhullámaim vannak,mint egy klimaxos nőnek,én nyáron megpusztulok...imádom a telet.
2010. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
párom skandináv és nem szereti nagyon a havat :) egyébként meg más dolog mikor az ember szabadidejében tudja élvezni a hó áldásos tulajdonságát (szánkózás, síelés stb) és más dolog amikor megnehezíti a mindennapi közlekedést illetve veszélyessé is teszi. na meg olvadáskor az a latyak, sár sem a legkellemesebb.
2010. dec. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

1. mert a csudiszép fehér hóból 1 óra alatt csúszós, fekete, ronda latyak lesz

2. mert minden lépésnél retteghetek hogy mikor esek el és töröm össze magam

3. mert ha esik 10 centi hó, meghal a közlekedés

4. mert veszélyesebb kocsiba ülni

5. mert ha elekezd a 0 fokhoz közelíteni a hőmérséklet, egyből megfázok

6. mert hiába veszek fel 2db kötött harisnyát, és 2db pulcsit, úgy is fázok

7. mert képtelenség olyan lábbelit találni megfizethető áron ami nem ázik be

8. mert nem süt a nap, és ez eleve depresszív dolog

9. mert ha esik a hó, hunyorogva kell mennem az utcán, mert belefújja a szél az arcomba/szemembe

10. mert kijön a fűtésszámla, amitől havonta dobom el sikítva a hajam


Hógolyózástól herótom van, egyszer majdnem kidobták a szememet, szánkózáshoz én már öregnek érzem magam, és amúgy is mivel utálom a havat/telet, és fázós vagyok, ilyenkor ha egy mód van rá, a melegben maradok.

2010. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát speciel akinek naponta mondjuk 80-100 km-t kell kocsikázni minden nap a munkahelyére, azt megértem,hogy nem szereti. Veszélyes így közlekedni!

Én mondjuk szeretem, de kb. 5 percre lakom kocsival a munkahelyemtől. Az a nagy gond,hogy nem takarítják rendesen sem a járdákat, sem az utakat. Ha normálisan le lenne tisztogatva, akkor szerintem többen szeretnék.

A párom, aki vonattal kell hogy járjon egy másik városba dolgozni, nem szereti, mert már előre fél,hogy hányszor fognak késni a vonatok.

2010. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!