Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az Alexis név magyar...

Mi az Alexis név magyar megfelelője?

Figyelt kérdés
Kettős állampolgár kislányomnak szeretném ezt a nevet adni, de Magyarországon csak magyar nevet lehet bejegyeztetni. Hogyan lehet az Alexis-t magyarra fordítani? Néztem a névjegyzékeket, de semmi hasonlót nem találtam (az Alexandrán kívül). Milyen megfelelője van már bejegyeztetve Mo-n?
2009. febr. 13. 00:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Alexa.
2009. febr. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Szia! Kérdésedből nem derül ki egyértelműen, de valamelyikőtök nem magyar állampolgár, akkor nem vonatkozik az anyakönyvezésre az a szabályozás, hogy csat itthon bejegyzett névre lehet anyakönyvezni.


[link]

2009. febr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Annyit tudok, hogy az Alex megfelelője a Sándor. A Sándor női megfelelője .. hát nem tudom, van e :(
2009. febr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Alexa. Az én kislányomat így hívják.Márc.20.-án van a névnapja,bár nem minden naptárban van benne.Nem azonos az Alexandrával.
2009. febr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamelyikotok nem magyar allampolgar, akkor lehet kulfoldi neve is a babanak. A kultura, kozossegben tobb ilyen kerdes is volt mar, keresd ki oket esetleg.

Az anyakonyvvezetohoz menjel be mindenkeppen, es kerdezd meg tole, hogy a ti esetekben, kaphatja e a lanyod ezt a kulfoldi nevet. Mert szerintem igen.

2009. febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az Alexa a magyar megfelelője de inkább ez mint az Alexandra.
2009. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Viszont az Alexa hasonlit a legjobban hozza. Lehet hogy ennek a nevnek nincs is magyar megfeleloje, hiszen nem minden nevnek van. De az Alexa hasonlit a legjobban, vagy te tudsz jobbat, utolso?
2009. febr. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Alexandrina?
2009. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

magyarországon csak magyar bejegyzett nevet lehet?

Én a kislányomnak(ha majd lesz) én az Asztrid nevet szeretném adni...ilyet ithon még nem is láttam...akkor ez most hogy is van?

2009. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Adhatod az Asztrid nevet, mert az magyarosított. Magyaros írásmóddal kell írni egy nevet ahhoz, hogy Mo-n bejegyezzék, így nevezheted Asztridnak. Attól függ, hogy egy név már be van-e jegyeztetve. Ha be van, akkor adhatod.


Én azt az infót kaptam, hogy a Magyarországon születetteknek nem lehet külföldi nevet adni, hisz automatikusan magyar állampolgárokká válnak a leszármazási elv alapján. Az első gyerekem Magyarországon született. A magyar anyakönyvben magyarul szerepel a neve, a másikban angolra lefordítva (ezt lehet kérni, de magyarul is lehetett volna).


Akkor, aki külföldön szül, adhat olyan nevet, amit nem lehet lefordítani és bejegyzik Mo-n is? Az Alexa és Alexandrán kívül van még, ami közel áll az Alexis-hez?

2009. febr. 13. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!