Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Chicago vagy Los Angeles?

Chicago vagy Los Angeles?

Figyelt kérdés
Nem utazás szempontjából, de ha választanod kéne, melyik lenne? Ha gondolod, indokolhatod is.
2011. jún. 15. 00:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Los Angeles, hogy miért?..

Tengerpart, hollywood, sztárok, jó bulik :D szerintem elég jó hely most nem tudok mást mondani. Ha megtehetném szívesen elmennék.

Chicago nem tudom, de nekem olyan rideg.. :S

2011. jún. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Eléj
2011. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
LA :D
2011. jún. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy nyaralni vagy lakni

LA-ben elég hajtós az élet. Persze a magyar városokhoz képest pörgős meg minden. De nem olyan, mint a filmekben. Kell azért, hogy legyen valaki, aki vezet, ha lakni mennél ki. Elindulni soha sem könnyű. De nyaraláshoz tökéletes. Rengeteg látnivaló, gyönyörű hely. Mindig süt a nap és nagyon meleg van.


Chicago-ban viszonylag magas a bűnözés. A piros lámpa előtt kb. 20 méterrel lassítani szoktak, hogy mire vált simán, megállás nélkül átmehessenek. Hogy miért? Mert van olyan, hogy a piros lámpánál kirabolnak, ellopják a kocsidat... és egy pisztolyosnak ki szól be?

De lehet, hogy ez csak egyes helyeken fordul(hat) elő.

Egyébként nem mindig hideg. Nagyon változékony az időjárás. Vannak meleg napok és hidegek is. Májustól szeptemberig 20 fok felett van a hőmérséklet. Kb olyan a klíma mint Mo.-n. Sőt ott csak 2 842 518 fő a város népessége. Mondjuk LA-é sem sokkal nagyobb.

Nézz utána a városoknak a neten. Esetleg blogokon. Személyes tapasztalatokat olvashatsz. Nagyon hasznos. :)

2011. jún. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
las vegas<3
2011. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Los Angeles. Ez számomra egyértelmű. Imádom LA-t. Persze tisztában vagyok vele, hogy ott is vannak problémák, ott sem feltétlen egyszerű az élet, mégis az egyik legnagyobb álmom kimenni oda és ott is lakni...de legalábbis ellátogatni oda. Remélem, hogy sikerül majd *.*
2011. jún. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát. Még a Las Vegas pártinak is, bár nem kérdeztem :)

A legrészletesebb válaszolónak nagyon köszönöm, sok mindent megtudtam, bár tényleg csak elméleti a kérdés. De utána fogok nézni annak, amit mondasz, mert érdekes.

Azoknak pedig, akik szeretnének valamelyik városba eljutni, sok szerencsét kívánok, várom majd a beszámolóitokat :)

2011. jún. 16. 18:23
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Los Angeles és azthiszem ez egyértelmü is ahogy leírták az előttem lévők :D

<3 <3

2011. jún. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

LA (bar Cali-n belul akkor mar inkab a a Bay Area, bar az se tokeletes, soot, pl. tele van csovessel Berkeley kornyeken); persze nem mindegy melyik resze is; LA nem csupan Beal Air-bol all. Varosrol egyebkent nemigen beszelhetunk, klasszikus varosmag nemigen van (az uzleti negyedet laszamitva), autopalyak szovete az egesz, nemi tulzassal. Az idojaras ketsegkivul kituno, bar en mind idojharas mind kultura szempontjabol Nort Cal-t preferalom: hatalmas kulonbsegek vannak eszak es del Cali kozott. LA egyebkent a kozhiedelemmel ellentetben nem egy szep varos, megha vannak fantasztikus reszei is, de szinten nagy szamban van nem tulzottan megnyero kornyeke is. Ez persze minden varosra igaz, de megis...a kozbiztonsag sem olyan mint pl. NYC-ben, sajnos.


A szeles varos (Chicago) kozbiztonsagilag nem annyira veszes, alapvetoen minden hasonlo kaliberu amerikai nagyvarosra (de vilagszinten is) igaz, hogy a bunozes meglehetosen koncentralt; egyes reszeken az orszagos atlag sokszorosa, mashol meg eppen alatta van. Illinois egeszere igaz, hogy a telek hidegek, de az egesz Midwestre ez jellemzo, nem tul meglepo modon, ahogy New Englandra is. Ez van. Marmint hideg :D De Kalifornia vagy eppen Eszak Karolina klimajaval nem sok minden vetekedhet, az orok napsutest nehez ellensulyozni. Hacsak azzal nem, hogy a hazarak az orszagos atlagra erosen ravernek, allamszinten - bar a masik oldalon NY allam vagy eppen Mass sem az olcsosagarol hires.


Mindensetre barmennyire es szep es jo, azert a valosag es az almok kozott jelentos elteres van. Na nem mintha LA es Chicago nem verne barmit magyar vonatkozasban, de persze kar is osszevetni ezeket :)

2011. júl. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szergej55 ***** válasza:
Chicago! Nem olyan iszonyat túlzsúfolt, sajátos hangulata van és nincs állandóan 40 fok. :D
2012. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!