Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez milyen beszédhiba lehet...

Ez milyen beszédhiba lehet ez? Nehezen kezdem el a mondatokat.

Figyelt kérdés

Sokszor van úgy, hogy nemcsak stresszhelyzetben, hanem baráti társalgásban is nehezen tudom elkezdeni például az a-betűvel kezdődő mondatokat. És ilyenkor akaratlanul és az elejére teszek egy h betűt, hogy könnyítsem. Például egyik Irodalom órán úgy mondtam ki az Ady Endre-t hogy Hady Endre.

Előfordul az is hogy csak lihegek, és próbálom elkezdeni a mondatot, de nem megy. Olyan is van, hogy csak tátva van a szám és megint semmi nem megy. Általában ha sikerül elkezdeni a mondatot, vagy nem olyan betűvel kezdődik ami nehézség akkor utána már minden megy simán. Tehát mindig az első betű a probléma.

Kisebb koromban nem volt ilyen. Akkor még csak dadogtam. Szerintem ez a dadogás fejlődött át ilyen formára, de ezt nem tudom. Arra még emlékszem, hogy óvodában tehát olyan 3-6 éves koromban semmilyen beszédhibám nem volt. Aztán alsóban bejött ez a dadogás, majd most egy 3-4 éve tart ez a fura beszédhiba. Most 14 éves vagyok.

Általában ezek a betűk a buktatók: a, néha az á, e, m, i, néha az o.

Még a gyors hadarás is eléggé gyakori jelenség nálam.

Az érdekes még, hogy ha például angolul beszélek, vagy akármilyen halandzsa nyelven akkor nincs semmi probléma.


Arra szeretnék választ kapni, hogy van-e ennek a beszédhibának neve, és hogy milyen gyakorlatokkal, vagy hogyan lehet ezt javítani otthon, logopédus nélkül. Persze ha nagyon muszáj bevetem a logopédust is.


Előre is köszönöm a válaszokat!


14/f


2011. nov. 20. 11:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Érdekes. Egyébként ez az idegen nyelves dolog nem egyedi, haverom diszlexiás, nehezen tud olvasni. De ha angolul kell, akkor teljesen jól olvas (legalábbis sokkal jobban, mint magyarul)
2011. nov. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!