Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet gyakorolni a...

Hogyan lehet gyakorolni a beszédet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok az a nagy dumás, akinek be nem áll a szája, régebben nagyon csendes voltam, már javult a helyzet. Mivel nem beszélek túl sokat, nem is tudok.

Apu szerint nagyon nagy hátrányom van beszédből.Persze vérig sértődtem ezen, de egyébként igaza van sajnos.

Nem tudom elmondani egy szép kerek mondatot. Halkan is beszélek. Ami másnak normál hangerő az nekem már ordibálásnak tűnik. Gyatra a szókincsem.Hogyan lehetne ezt gyakorolni?

15/L


2011. dec. 21. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olvasni kell sokat,hogy ki tudd magad fejezni,és bővüljön a szókincsed. Lehetőleg,hangosan,és lalsszikusokat. Arany Jánost,Petőfit stb.
2011. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Jókait :) zseniálisak a könyvei. illetve ha pl. vizsgára tanulsz, érdemes hangosan mondani a tételt. elképzelni, hogy ott ül a tanár, stb.
2011. dec. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. dec. 21. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Olvass sokat.

Mondjuk én filmeket szoktam nézni meg sokat artikulálok és próbálok szép kerek mondatokat alkotni.

2011. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!