Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez tényleg így van?

Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogyha valaki megjelenik az álmunkban, azért van, mert hiányzunk neki. Állítólag pszichológiai tény.

2012. máj. 15. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem csak az bánt, hogy a te szavazatod ugyan annyit ér, mint az enyém.
2012. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1es

vigyázz az éles megjegyzésekkel, mert megszavazzák, hogy a miénk kevesebbet érjen xD

2012. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szellemes -.-


Egyébként egy szóval sem mondtam, hogy el is hiszem. Csak ezt olvastam és gondoltam, megkérdezem. Nem hiszem, hogy akkora bűnt követtem el ezzel.

2012. máj. 15. 18:31
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
A kérdezőnek igaza van, meg eleve azért írnak ide az emberek h választ kapjanak a kérdésükre, nem pedig azért mert megrögzötten hisznek benne.
2012. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nah, ettől még hogy olvastál egy olvasatot, van 1000 féle másik is:


pl a legegyszerűbb, hogy egyszerűen alvás közben is dolgozik tovább az agyad és felbukkan pl egy régi ismerős emléke, hasonlóan ahhoz, mintha most visszagondolnál rá


aztán egy teljesen másik út/téma az a tudatos-tudattalan, halál utáni lét, stb , megannyi magyarázattal, okoskodással, ami valójában ellenőrizhetetlen


utána kellene nézni, hogy mik az álomkutatás legutóbbi eredményei....

2012. máj. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

van ám információ:

[link]

[link]

[link]

2012. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

és még:

[link]


alábbi innen:

[link]

"Egy átlagos éjszaka alatt az alvási ciklus általában öt-hat alkalommal jut el az álmodási fázisba, így nyolc óra alvás során körülbelül hat órát töltünk álmodás nélkül, két órát pedig az álomlátásos alvás állapotában. Hajnalban gyakrabban vagyunk álmodási szakaszban, mint az éjszaka korábbi részében. Az utolsó álomlátásos fázist követően azután a ciklus nem tér vissza a lassú hullámú alvás fázisába, hanem a tudat éber állapotba kerül, felébredünk.


Egyet biztosan tudnak a kutatók: az álomlátásos alvás létfontosságú. Amikor ugyanis kísérleti személyeket 5-6 napon át akadályoztak abban, hogy végigálmodják álmaikat, ők idegesek, depressziósak lettek, sőt némelyeknél még testi panaszok is jelentkeztek. Ennél sokkal hosszabb ideig tartó, 15-20 napos álomlátásos alvásmegvonást alkalmazó állatkísérletek patkányok és macskák teljes kimerüléséhez és pusztulásához vezettek.


Mai tudásunk szerint az álmok tartalmát agyunk egy könnyen elérhető "adatbankban" tárolja, és ha később vissza szeretnénk emlékezni álmunkra, annak története általában szertefoszlik. A kérdés kutatói szerint az első álmok - amelyeket egyébként elfelejtünk - mindig a nap eseményeit dolgozzák fel. Az utolsó álmok viszont - amelyek néha megmaradnak a memóriánkban - mindig régebben történt dolgokkal kapcsolatosak. Az azonban, hogy milyen intenzív az agyi tevékenység az álom alatt, jelentősen függ attól, mennyire mélyen alszik valaki, melyik pillanatban ébred fel."

2012. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nagyon szellemes -.-"


jaja, nem bűn, de az se hogy én jót röhögtem, tudod ikszdé xD

2012. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!