Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan működik az újrefelvétel...

Hogyan működik az újrefelvételi/pótfelvételi?

Figyelt kérdés
2011-ben érettségiztem. Szeptemberben felvételt nyertem az egyik egyetem költségtérítéses szakára. Időközben rájöttem, hogy váltani szeretnék. A felvételi pontjaim alapján több szakra is esélyes lennék államilag támogatottra, csak nem tudom, hogy működik a pótfelvételi, illetve, hogy lehetséges-e a váltás.
2012. júl. 25. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Agusztásban lehet pótfelvételizni, július végén meg lesznek hirdetve a szakok, ugyanúgy kell mint februárban,de ha nem szeretnél már oda járni ahova most ki kell iratkoznod, de ha csak akart váltasz akkor kérvénynezned kell, de nekem a BGF en azt mondták, hogy nem mehetek át egy másik karra, hanem újrafelvételizhetek.
2012. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Váltással több ismerősőmet elküldött a (köztük engem is) TO, kb. mindenhol hasonló is a helyzet azaz utálnak dolgozni ilyen ügyekkel, írni kell két kari dékánnak (ez általában megoldást szül) ha nem akkor rektornak. Így sokkal egyszerűbben el lehet fogadtatni a tárgyakat amiket megszereztél ami a két szak között azonos. Persze, ahogy fennt is irtam elméletben szinte nem lehetséges a többség itt fel is adja, de ha nem zavar, hogy több kérvényt kell írogatni kilincselni akkor lehetséges. Én pl olyan szakra jelentkeztem át ahova nem volt elegendő pontom, mondjuk ez a 3. félévben volt és a jegyeim is jók voltak (én erre hivatkoztam).
2012. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!