Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minden típusú munkaszerződés...

Minden típusú munkaszerződés esetén töröl a munkaügyi központ a nyilvántartásból?

Figyelt kérdés
Pályakezdő, munkaügyi központban regisztrált álláskereső vagyok. A munkaügyi központ tájékoztató napján azt mondták nekem, hogy a jövőben jeleznem kell feléjük, ha munkaviszonyt létesítek. Teljes vagy részmunkaidős, szerződéses alkalmazotti jogviszony létesítése esetében logikus számomra, hogy mivel elkezdek dolgozni, ezt időben tudatom a központtal, és ők törölnek a nyilvántartásból. Viszont mi a helyzet a megbízási szerződéssel, főleg az olyan megbízási szerződéssel, ami ugyan teljesen jogszerű, de csak alkalmanként (teszem azt, évi két-háromszor áll fenn), és minden esetben egy hónapnál kevesebb időre szól? Azt mondták nekem a tájékoztatón, hogy a megbízási szerződés létesítését is jeleznem kell feléjük. Remélem, ezt nem azért kérik, hogy ilyen jellegű szerződés esetében is töröljenek a nyilvántartásból. Az ezzel a szerződéssel történő munkavégzéssel ugyanis maximum évi 15.000-20.000 Ft-ot kereshetnék. Ugyanakkor elvileg mégis be kéne jelenteni a munkaügyi központnak, hogy ilyen jellegű szerződést szándékozok létesíteni. Esetleg van valaki hozzám hasonló cipőben járó személynek tapasztalata erről? A segítséget előre is nagyon köszönöm!
2013. márc. 6. 19:25
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!