Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A rendőrség beidézett tanúnak...

A rendőrség beidézett tanúnak egy teljesen más megyeszékhelyre. Nem árultak el semmit, telefonon hívtak, megkérdezték, van-e még e-mail címem, amit el is kértek. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy lefigyelik az e-mailemet?

Azt mondták, ne aggódjak.. na de mégis..


2014. máj. 8. 22:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha biztos vagy abban, hogy nem követtél el semmit, akkor nem kell félned. Tanúnak bárkit beidézhetnek, akiről feltételezik, hogy mondjuk adott időben ott volt bizonyos helyen, látott valamit, ismer valakit, akiről infót akarnak szerezni stb. Nem rólad szól a dolog. Telefonon soha nem mondanak semmit, ne is próbálkozz. Ha elmész, megtudod, mit akarnak. Igazolványt vigyél magaddal.


Azt azonban tudnod kell, hogy megjátszhatják a következőt: behívnak tanúnak és kérdezgetnek. Mint tanú, köteles vagy minden feltett kérdésre válaszolni és igazat mondani. Ha elkövettél valamit, tanúként kiszedhetnek belőled olyan infót, amit felhasználhatnak ellened, majd közlik, hogy akkor mostantól kezdve már gyanúsított vagy. Ott már megtagadhatod a választ és jogod van ügyvédhez, de akkor nyilván már mindegy.


Az emailt meg ezer okból elkérhették, én mondjuk a helyükben akkor kérdeznék rá, ha lenne egy email-cím, amiről nem tudom biztosan, kihez tartozik, de most elárultad, hogy a tiéd, tehát már tudom.


Szóval nyugi ;)

2014. máj. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!