Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok kis képről nagy...

Hogyan tudok kis képről nagy méretben előhívatni?

Figyelt kérdés

Elnézést a buta kérdésért,de egyáltalán nem értek az ilyesmihez.A pixel számok nekem nem mondanak semmit.ha valaki röviden el tudná magyarázni,azt is szívesen venném,kb úgy mint egy óvodásnak :)Próbáltam neten rákeresni,de annyi a számomra ismeretlen kifejezés,hogy feladtam.Honnan tudom,hogy megfelelő lesz e a minősége,ha mondjuk feltöltöm egy fotókidolgozással foglalkozó cég oldalára?

Előre is köszönöm,ha valaki szán rá időt!!



2014. máj. 9. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
A pixel elmagyarázása helyett (hosszú) 1 mondatban: szkenneld le e fényképedet, és máris nagyobb képet kapsz!
2014. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A digitális fényképet képzeld el úgy, mint egy mozaikot.

Egy pixel egy kövecske.

Ha egy kép mondjuk 400×300 pixel méretű, az ugyanaz, mintha mozaik kockából raknád ki. Egy sorba 400 követ, s 300 sor az egész.

Szeretnél nagyobb képet. Mondjuk egy 800×600 pixeleset.

Mit tudsz tenni? Elkezdet az első sor első kövénél. Ez fehér.

Veszel négy fehér követ. Kettőt egymás mellé teszel, kettőt pedig alá. És így mégy szépen sorban.

Ha ugyanolyan messziről nézed az képet, mint a régit, nem kapsz több információt, csak egy-egy színfolt mérete lett nagyobb.

Míg a 800x600-as méretű ábra 480 000 eltérő színű kőből (pixelből/képpontból) állhat, az eredetileg 400x300-as (120 ezer) képből nagyított köveinek száma ugyanúgy 480 ezer, de csak 120 ezer féle.

2014. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lefelejtettem: kis képről nem lehet nagyot semmiféle módszerrel. Nagyból lehet kicsi.
2014. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek,hová szkenneljem?(mondtam,hogy sügér vagyok:)

A gépemen van a kép

2014. máj. 9. 13:28
 5/6 A kérdező kommentje:

másodiknak,ez így egész érthető,mármint a pixel cucc

egyáltalán nem lehet nagyobbat?

A digitális fényképezővel készült képeket előhívták nagyban is és jó a minősége,azt miért lehet?

Tényleg bocs az értetlenkedésért,nem vagyok már mai csirke és ezek a dolgok kimaradtak az életemből:(

2014. máj. 9. 13:32
 6/6 A kérdező kommentje:
amúgy köszi az eddigi válaszaitokat:)
2014. máj. 9. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!