Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire éri meg...

Nikii22 kérdése:

Szerintetek mennyire éri meg élelmiszermérnőknek tanulni?

Figyelt kérdés
Idén végzek/végeztem gimnáziumban .. ha minden jól megy élelmiszermérnőknek fogok tanulni. Bármi lesz ez lesz. De érdekelne mások véleménye,hogy ez a képzés manapság mennyire éri meg Magyarországon.
2014. máj. 10. 09:08
 1/2 anonim válasza:

Ez függ attól,hogy hol laksz.Mennyire vagy mobilis?

Hajlandó vagy napi 2-2 órát utazni munkába, vagy költözni egy állásért, vagy a közeledben van-e lehetőség,termelő üzem?

Szerintem nem éri meg.A magyar élelmiszeripar stagnál.

Se pénz, se állás, se gyár.

Kezdő fizetésnek ne számíts 120 ezer Ft-nál többre, és vedd figyelembe,hogy mennyire vagy terhelhető?

Mennyit vagy hajlandó dolgozni ezért a pénzért!

A gyártás-termelés nem 8 órára szól, 10-12-14 órákat kell lehúznod ugyanúgy!Túlóra!Túlóra!Túlóra!És nem fizetik!

Reggel 6 kor kezdi a termelést a legtöbb üzem, mennyire vagy koránkelő?

Ezek fontos dolgok, mert ez a valóság!

Ha nem vagy ilyen, ne válaszd ezt!

2014. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 LD50 válasza:

Tudod van egy dolog amit a fősuliban nem mondanak el, pedig kéne. Valószínűleg csak sok álláskeresgélés és interjú árán fogsz rájönni.

Azt mondják töpörödő élelmiszeriparunkban nem igazán kell ennyi élelmiszermérnök. Pest, Szeged, Debrecen, NYME. Kicsit sok.

Mondjuk én ezt 6 éve végzett élelmiszermérnökként csak részigazságnak érzem.

Szerintem haladó felfogású, modern gondolkodású élelmiszermérnökökre elég nagy szüksége lenne ennek az országnak. Elég sok üzemben jártam már...

És csak kb. az élelmiszerüzemben dolgozó mérnökök 20%át nevezném modern étteremben mérnöknek.(szakmai+idegen nyelv+informatikai tudás) Ők az igazi szakemberek. Értékes emberek, sokat lehet tőlük tanulni.

40% a 80as évek szintjén van tisztában a dolgokkal. Olyan fogalmakkal, hogy SAP, ISO audit, e-mail csatolmány már nem tud mit kezdeni. Nem néz jó szemmel arra aki tud.

40% akik az előző rendszerben jól helyezkedtek. Általában valami misztikus végzettség, de nagy ismeretség, munkában az energia minimumra törekszik, nagyon sovány tudás,de annál nagyobb az arrogancia és irigység.


És ez az utóbbi két kategória az, aki miatt ha jelessel végzel sem lesz munkád. Elég jó eséllyel ők fognak téged az állásinterjúkon szétszadizni, de ha meg majd lesz olyan szerencséd, hogy idővel a szakmádban fogsz dolgozni, akkor meg majd ott...

Visszatérve a kérdésedre, elég kemény lesz az út.

De ha egyszer elérsz addig, hogy te is el tudsz indulni a szakemberré válás útján, akkor előbb-utóbb meg fogja érni.

2014. jún. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!