Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rockerek/metálosok/lázadók-->b...

Rockerek/metálosok/lázadók-->bakancsviselés?

Figyelt kérdés

sziasztok! azt szeretném kérdezni hogy magának a bakancsnak mi a jelentése?mit képvisel vele az ember? (bakancs,nem a fűző,mivel tudom hogy a fekete semleges)

ha nincs olyan sok bandás pólótok ami eléggé kiadná hogy nem vagytok rasszisták akkor nagyon meg szólnak?

"buggyosan" betűrve nem gondoljátok/gondolják nácisnak/siknesnek?

rövidnadrággal szoktátok nyáron hordani?

tőlem mindig kérdezik minek hordom.

rocker/metálos vagyok,fekete 10 soros,fekete fűző,eddig nem tűrtem be..

anyum meg haverom szerint skinheades rövidnadrágba/betűrve bár sok fogalmuk nincsen a stílusokról.én még bizonytalan vagyok hogy merjem e betűrve vagy rövid nadrággal hordani.

számomra a lázadást képviseli,és mert amúgy is megszerettem miután betörtem mivel kényelmes meg jól is néz ki..nem akarom hogy később kinevessenek a lázadó társaim,vagy esetleg divatemberként itéljenek meg,mert nekem tényleg tetszik,de ha megkérdeznek szeretnék értelmes választ adni.

első sorban olyanok válaszoljanak leheetőleg akik szintén hordanak bakancsot,lehet rocker/punk/skinhead vagy akár milyen szubkultúrájú ember.köszi,minden vélemény érdekel!



2014. máj. 11. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos...az a jelentése, hogy szereted a bakancsokat...nem kell feltétlenül minden tárgyat jelentéssel felruházni...


Én nem bandás pólókban járok, mégse néznek rasszistának, általában erős smink és sok ékszer egyértelműen utal arra, hogy "hova tartozom"...bár szerintem a hajam is rásegít erre...szóval nem feltétlen egy pólón múlik...


Betűrve szoktam hordani, ugyanis a csőgatyát elég nehéz lenne ráhúzni a bakancs szárára...És nyáron is szoktam hordani rövid gatyával (mondjuk csak a 20 sorosamat, a 10-es inkább téli - könnyebb be- és kifűzni szétfagyott ujjakkal)...Az én bakancsaim feketék...


Engem ledivatrockereztek, mert nem tudtam jól reagálni arra a kérdésre, hogy miért nem hordok rózsaszín fűzőt (divatemberek hordják)...értetlenül álltam, és leragadtam ott, hogy ilyet hogy a ***********ba kérdezhetnek, mikor három éves koromtól punk zenét hallgatok, és hogy lehet ilyen előítéletes velem egy "fajtárs" (aki azóta beköltözött a diszkóba, szóval ki is a divatember?!)....


A "lázadó társaid" nem fognak kiröhögni az biztos, a többi ember meg kötekedni fog...én is egy csomó ideig hallgattam a tanárokat hogy nő/lány ilyet nem hord, ez nem helyes, ronda, gusztustalan, stb...a legnagyobb ellensége anyám volt a bakancsaimnak...még mindig gyűlöli és undorodik tőlük, nem azért amit képviselnek szerinte, hanem azért mert nőietlen...


Nekem ez nem a lázadásról szól viszont...Lázadni eszmékkel lehet, gondolatokkal (szerintem), a külső az csak külső...Külsővel csak a sorból kilógni tudsz, de az igazi lázadásnak mélyebbről kell jönnie, az nem egy bakancson múlik...Én azért hordom mert tetszik, az ízlésemnek és stílusomnak megfelel...


Divatemberként nem tudom mi alapján ítélnek meg, de szerintem ha megszólalsz, és hallják rajtad, hogy gőzöd sincs a dolgokról, max akkor kötnek beléd ilyen miatt...

Szerencsére mifelénk összetartó a csapat, és épp annyira vállalnak haverék bakancsban, mint egyenruhában (suliba), vagy mint báli ruhában, 12 centis cipősarokkal...bár azon azért röhögnek, hogy elhagytam szegény bakancsomat, tuti haragudni fog, ha hazaérek, de a haveri kötekedés minden szubkultúrában meg van...


Egy 19 éves metálos-punk keverék nő/lány...:)

2014. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a jelentése hogy kényelmes ideális viselet főleg télen, fogja a bokát, sötétben nem fog kimenni a bokád, amióta haverom bakancsot hord azóta nem ment ki a bokája.

Másfajta (magasszárú) cipőt is beszoktak tűrni.

F/30

2014. máj. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi :) (15/F vagyok,ezt lehagytam:)
2014. máj. 16. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!