Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen legyen egy jó eladó?...

Beácska89 kérdése:

Milyen legyen egy jó eladó? Mit vártok el egy cukrászdában egy eladótól?

Figyelt kérdés
2014. máj. 12. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Segítőkész, mosolyog, képben van a dolgokkal, ápolt a kinézete, látszódjon rajta hogy élvezi a munkáját, még ha belül utálja is.
2014. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedvesség: Legyen mosolygós, kedves az eladó. Legyen segítőkész. Sokszor a vásárló amikor látja a sok finomságot, nem mindig tud dönteni. Ilyenkor nem baj, ha az eladó segít egy kicsit. "a túrótorta ma nagyon finom lett"

Ne legyen unott képű, ne legyen morcos, és ne rágózzon. Nincs visszataszítóbb annál amikor az eladó rágózik, és közben még lufikat csinál a rágóból vagy kézzel húzogatja ki. (volt rá példa)

- Figyeljen a vendégre. A vásárló a cukrászdába viszi a pénzét, ezért illik mindig arra a vásárlóra figyelni aki éppen soron van. Sajnos sokszor előfordul az is, hogy az eladó bár a vásárló rendelne, de nem figyel rá, mert éppen ismerősökkel trécsel. Ha nincs vendég akkor dumálgasson akivel akar, de amint jön egy vásárló, rá kell figyelni, vele kell foglalkozni. Volt rá példa, hogy a vendég azért távozott, mert 3 perc után sem foglalkozott vele az eladó.

- Használjon kesztyűt, süteményes lapátot vagy sütis csipeszt. Nem tudom mi a helyes megnevezése a lapátnak vagy csipesznek de az eladó ha a pultból veszi ki a sütiket használja ezeket. Ne csupasz kézzel nyúljon a süteményekhez.

Jártam már úgy, hogy több süteményt rendeltem elvitelre, és az eladó csupasz kézzel vette ki egyesével a sütiket, és minden süti után amit a papírra letett, lenyalta az ujjait. Majd újabb sütit vett ki a lenyalt ujjaival, papírra tette, újra lenyalta.

Még ő volt megsértődve, amikor közöltem vele, hogy köszönöm, de ezt nem fogom megvenni. Majd távoztam, és mentem másik cukrászdába.

Ha egy eladó így szolgál ki akkor sok jövőt nem jósolok annak a cukrászdának.

- Legyen az eladó tiszta. Tudom furcsa ez az elvárás, de hidd el nekem, volt rá példa, hogy maga az eladó büdös volt. Vagy erős cigiszaga volt, vagy durván izzadságszaga. Volt rá példa, hogy alkoholszaga volt, látni is lehetett rajta, hogy enyhén ittas állapotban van. Visszataszító viselkedés.


Más elvárásom nincsen.

2014. máj. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legyen kedves, mosolygós, tiszta és ápolt. Ismerje a sütiket. Beszéljen minimálisan 1-2 nyelvet, főleg, ha belvárosban dolgozik.
2014. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :) Azért érdekelt, mert ez az első cukrász munkahelyem! :) Nagyon szeretem ccsinálni, és ha nem 100%an, de 80%ban szeretnék a legjobb lenni! :)
2014. máj. 14. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!