Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyelvtanár +fordító: közgazdás...

Nyelvtanár +fordító: közgazdász diplomával?

Figyelt kérdés

sziasztok!


25 éves lány vagyok, közgazdász végzettséggel. Viszont amióta az eszemet tudom, mindig is a nyelvek érdekeltek, és nyelvtanár szerettem volna lenni. Belemehetnénk, hogy akkor miért nem lettem az egyből, de az nem segít most a gondomon. Utánanéztem, egy nyelvtanári képzés az alap tanári képzésre épül, tehát legalább még 6 évig kellene tanulnom, az anyagiakról nem is beszélve. Egy kisebb városban lakom, viszonylag messze a fővárostól. A kérdésem a következő: lehet- e belőlem nyelvtanár, anélkül, hogy az alap tanárit+a rá épülő mestert el kelljen végeznem? Sajnos nem láttam olyan lehetőséget, hogy bármilyen diplomával el lehessen végezni a nyelvtanári mesterszakot. Tudok angolul, oroszul és németül. Elsősorban nyelviskolában és magán úton szeretnék tanítani, valamint fordítani. Érdekel még a műfordítás is. A kérdésem a következő: lehet- e belőlem nyelvtanár, anélkül, hogy az alap tanárit+a rá épülő mestert el kelljen végeznem?


Nyelvtanár +fordító: közgazdász diplomával?


2014. máj. 14. 09:56
 1/2 A kérdező kommentje:
bocsánat, bizonyos dolgokat kétszer írtam.
2014. máj. 14. 09:57
 2/2 anonim válasza:

Szia! Már az alapképzés elvégzése közben is mehetsz nyelviskolába tanítani. Egy ismerősöm anglisztikán van és másodéves volt idén. Már januártól vállalt egy nyelviskolában oktatást, persze csak mint gyakornok de nem is keresett túl jól 500ft/óra

De hát még nem végzett az egyetemmel így az se rossz fizetés. Azt sajnos nem tudom hogy elég e egy anglisztika szak ahhoz hogy nyelvtanár légy, de magántanár talán lehetnél! :)

2014. jún. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!