Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy van a részt vett angolul?

Hogy van a részt vett angolul?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne,köszi:)

2014. máj. 14. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:

I was part of the illuminati.


Egyéb értelmezések szerint más fordítás lehet szükséges. Utóirat, akit zavar az illuminati rész, az beírhat oda, amit csak a szíve óhajt, azért írtam így, mert én könnyebben megjegyzem, ha mondatba van foglalva és annak van egy kézzel fogható jelentése.

2014. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Köszöni, jól.

Amúgy attended

2014. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként egy jó tanácsot ha adhatok, ilyenkor érdemes először más magyar megfelelőket keresni, és azokat lefordítani angolra. A "részt vett" helyett például lehet azt mondani, hogy "közreműködött", "asszisztált", "benne volt". És ezeket le lehet fordítani angolra: participate, take part(talán ez van legközelebb a fizikai értelmében a magyar változathoz), engage in, share.
2014. máj. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2


Nekem az attend nem tetszik. Kíváncsi lennék pár példamondatodra. Valahogy nem ízlik, ha így fordítod, de meggyőzhető vagyok, és nem kötözködni akarok, hanem csak vitázni, még nincs is jobb érvem.

2014. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2014. máj. 14. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:
take part in
2014. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
illuminati :DD
2014. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!