Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam egy 1916 os érmet az...

Kaptam egy 1916 os érmet az régiség nek számít?

Figyelt kérdés
Aszt írja rajta hogy VITTORIO EMANVELE III RE D ITALIA és a másik felén CENT.1 1916
2014. okt. 4. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

'Aszt' aaaaaaaaaaaaaaa


Igen, regiseg, ebay-en ~25 EUR kornyeken aruljak ezeket.

2014. okt. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, annak.
2014. okt. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 polarbeer ***** válasza:

Szia!


Igen, régiségnek számít. Az én értelmezésemben minden olyan tárgy régiség, ami a mai köznapi életünkben nem, vagy csak nagyon ritkán kerül használatba. Általánosságban régiséget nehezebb találni, mint újonnan gyártott darabokat.


De nem minden régiségnek van magas pénzbeni értéke. Nekem egy 1916-os olasz 1 centesimo-d van, amiből 9,845,000 darabot gyártottak, és forgalomban ez volt a legkisebb értékű pénz. Ezért sokan tettek el otthon, nem váltották vissza, éppen ezért sok millió darab most is kint van lakosságnál, könnyű találni tökéletes állapotban is, ezért nincs magas értéke.

Az érméd reális eladási ára Magyarországon 100 - 200 Ft, külföldön is max. 500 Ft.


[link]


Tedd el, emléknek jó lesz. :) Végülis tényleg régiség, csak értéke csekély.


Üdv.:

polarbeer

2014. okt. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2014. okt. 5. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!