Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk hárman megélni...

Hogyan tudnánk hárman megélni Szegeden?

Figyelt kérdés

Jövőhéten költözünk Szegedre két barátommal egy albérletbe. Munkánk a nyárra le van fixálva, ezzel nem is lesz gond. Na de mi lesz szeptembertől? Elkezdődik a főiskola mindhármunk számára, és eléggé valószínűnek tartom, hogy nem fogunk munkát találni a szeptember utáni időszakra. Mindent megtennék én a munkáért, de a tanulást sem szeretném elhanyagolni. Márpedig ha a kettő együtt nem igazán megy elgondolásom szerint.


A lakbér kb. 35.000 Ft/fő-re jön ki, ebben minden benne van. Viszont valamit ennünk is kell, ez pedig további 15/20.000 Ft/fő. Így viszont 50-55.000 Ft-ot kellene keresnünk havonta. (Szülői támogatás 10-15.000 Ft)


Biztos, hogy meg lehet oldani, mert mások is megoldják. Mégis szeretnék segítséget kérni, hogy hol tudnék olyan munkát vállalni, amit tanulás mellett is tudnék csinálni, és legalább havi 35, de inkább 40.000 Ft kijön belőle? :D


Ismétlem, nyáron ezzel nincs gond, csak szeptembertől...


A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jún. 24. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen kérdés van csak: lány vagy-e?

Mert akkor megoldható. Így oldják meg mások is.

Ha nem, akkor pedig éjjeli műszak. Nehéz lesz találni ilyet, de más megoldás nincs.

2016. jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem. :) nem lányok vagyunk. :D
2016. jún. 24. 11:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ha államira jártok mindenképpen pályázzátok meg a szociális dolgokat, ugye bérlet+ ha olyan a családi helyzet akkor azt is lehet kapni, pl nekem szaktársam 3an vannak gyerekek meg beírta a papírra, hogy átjárós (60kmről) pedig albiban lakik és 24et kapott havonta, pedig nem élnek rosszul csak minimálbérre vannak bejelentve :) ebből a lakbér része meg is volt neki. egyik félévben valami miatt valami 30körül kapott, nem tudom, pedig annyit nem is lehetne, de megmutatta és tényleg annyit kapott.


Hiper/supermarketekben pl Tescoban lehet menni mindig vagy vannak ilyen egyetemistát kocsmák pl a tik körül (nyugi,pivo) általában oda mindig keresnek fiatalos pultosokat/pohárszedőket és ezeket még nem is kell nagy óraszámban csinálni vagy esetleg még a jate klubba is.


Szegeden is nagyon jó a lehetőség még a vérplazma adás bővebben itt ( [link] röviden meg Olyasmi mint a véradás, +18 személyi,lakcím meg taj kell hozzá talán, jó lehetőség ha mértékkel csinálod. Ha már csak havonta elmész egyszer 3000ft kb 70percért, baromira megéri és minden ötödik alkalomnál a 3000 ft helyett 5000et kapsz minden tizediknél meg 10ezret és mellé jár csoki is meg van ingyen kávé, gyümölcs sőt most nyáron még jégkrém is. Először van egy vizsgálat, hogy alkalmas vagy-e (nem vagy aids-es, hepatitis, szifilisz, szívbeteg, meg a vérkép oké-e) de igazából nem annyira hallottam még olyanról, hogy ne lehetett volna menni. Van egy vénateszt, ahol megnézik melyik kezedet szúrhatják meg, nekem sajnos csak az egyik kezem jó és így 2-3 hetente mentem, hogy biztos ne terheljen meg a bőrömet se, de ha netán mind a kettő kezed jó akkor havi kétszer elmész egyszer egyik/másik kezeddel és is havi 6000 ft. Egyik mindenkinek jól jön a pénz még segítesz a gazdag német embereken és egyébként még ingyenes orvosi vizsgálat is, én pl azóta nem járok orvoshoz. Túlterhelni nem fognak, mert ha már pici változás van a vérképedben akkor mondják, hogy most pihenj pár hetet.


A diákszövetkezeteknél nézzetek szét, mert ezekből is nagyon sok van 500-600ft/óra ért és hátha találtok valami rugalmasat, egyébként még ilyen vendéglátásban hétvégére is keresnek.


Ha netán nagyon ügyesek vagytok és értelmesen tudtok magyarázni szaktársaknak tarthattok különórákat egy-egy adott tárgyból amiket a csoportban hirdethettek vagy a szegedi egyetemistáknál.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem valamit segített ha jut még eszembe írok :)

2016. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Oh még egy eszembe jutott, egyik ismerősöm valahogy a decathlonnálvan diákmunkán és ő heti 20 órát dolgozik és úgy megy ahogy szeretne, nem tudom, hogy pontosan ez hogy megy, de ez is elég jó. (bár itt is csak 500 az órabér, de feletti nem is igazán lehet találni diákmunkát)


Ha meg esetleg infósok vagytok akkor még szakmai munkát is találhattok jóval magasabb órabérrel, illetve később még demonstrátorkodhattok (diákként tanítasz az egyetemen, de ez csak 2 év után lehetséges).

2016. jún. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szociális támogatás, szociális ösztöndíj, tanulmányi ösztöndíj, diákmeló.
2016. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
3-as király vagy! :D
2016. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még egyébként lesz lehetőség ilyen alaptámogatás igénylésre is ami talán szintén szociális helyzeten múlik és csak elsősök kaphatják, majd érdeklődjétek meg.
2016. júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!