Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan erősíthetnék a verbális...

Hogyan erősíthetnék a verbális képességeimen?

Figyelt kérdés

2016. jún. 25. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Például megpróbálhatod kifejteni a gondolataidat kicsit bővebben.


Jelen esetben nem teljesen egyértelmű, hogy hangosabban akarsz kiabálni, nagyobb szókincset szeretnél, jobb fogalmazási készséget, vagy bátorságot a megszólaláshoz...

2016. jún. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval nézzük bővebben. Arról van nálam szó, hogy szóban mintha nagyon gyenge és szétszórt lennék. Ha hirtelen valamit körül kell írni, olyan, mintha nem találnék szavakat az adott dologra vagy helyzetre. Ha spontán mond valaki egy vicces beszólást, megjegyzést vagy kérdést, arra sem tudok reagálni semmit, hanem hosszú másodpercek után hebegek-habogok valamit. Anno a suliban is a szóbeli feleletekre is magyarból, töriből jelentősen többet készültem, mert amikor hirtelen el kellene mondani dolgokat, egyszerűen olyan, mintha nem jutnának eszembe a dolgok. Pedig szövegértéses dolgokat mindig én írtam a legjobbra, írásban dolgozatoknál, teszteknél szintén viszonylag jól teljesítettem, de valamiért csak verbálisan gyenge vagyok, pedig tudom értelmezni azt, amit olvasok. Ha viszont olyan dolgokról kell beszélnem, amit fel tudok építeni magamban logikusan, mint az elektronika, fizika, akkor azokat a dolgokat olyan zanzásítva a megfelelő fogalmakat alkalmazva és kifejtve össze tudom foglalni. Tulajdonképpen a magyar és töri átlagaim is csak a szóbeli feleletek miatt voltak gyengébbek (2,3 ill. 3,06), az összes dolog szinte az 5-öst közelítette, kivéve a matematika, mert az 4-es volt. Szóval ezen a gyengeségemen hogyan lehet javítani?
2016. jún. 25. 20:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, meg még annyi, hogy szeretném, hogy nagyobb legyen a szókincsem, meg bátrabban, határozottabban tudjak folyamatosan beszélni idegenek előtt.
2016. jún. 25. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!