Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a galamboktól?

Figyelt kérdés
Régebben apám galambokat vett, mert anyám hülye volt, kellett neki a sok semmire. Lassan 15 éve ott vannak a galambok, nem tudok velük mit kezdeni, már többször meg volt hirdetve, de senkinek sem kell. Mit csináljak velük? Kinek adhatnám el?

2016. júl. 2. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Éttermeknél érdeklődj, ínyenc falat a galamb.
2016. júl. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mégis hogyan? Csak úgy telefonáljak oda, hogy galambokat adnék el, mennyiért vennék meg? Egyébként meg kissé öreg állatokról lévén szó, nem biztos, hogy megfelelő állagú lenne a húsa elkészítve.
2016. júl. 2. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is a tojásokat mindig szedd el tőlük, hogy ne szaporodjanak, különben túlélnek bárkit is. Az gondolom nem újdonság, hogy egy pár havonta két tojást szokott nevelni. Ha elveszed tőlük, akkor gyorsan pótolják. Ahhoz, hogy ne tojjanak megint tojást abban a hónapban, alá kell tenni a tojás helyére valami műanyag tojást ami hasonló méretű, de ne legyen üres, mert az meghallja amikor üresen kong a forgatásnál és nem fogadja el. Különben gyorsan pótolják az elvett tojást ha nem találnak helyette számukra valódinak tűnőt.

Ha teszel alá valamit, akkor legalább (egy hónapig + egy hétig) nyugtod lesz.


A többi a meglévő öregekkel meg majd alakul ha alakítjátok. Erre nem tudok megoldást, csak a szaporodást lehet így megállítani.


Egyébként a nagyobb, tojáshoz hasonló, akár még a sötétebb kavicsot is elfogadja tojás helyett amin három hétig kotlik, azután egy-két hét múlva megint tojik, amit megint ki kell cserélni valamire, hogy ne szaporodjon. Nálam az erkélyen ami oda költözött, az elfogadta és oda jár a kavicsot melengetni. Azelőtt amikor nem vettem észre télen, akkor mindig csak a kis galambokat láttam már mire kinéztem.

2016. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen galambok? Valami nemesített, fajtajellegű? Vagy miért vettétek? Postagalambnak?
2016. júl. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De az előző válaszoló hasznosat írt.
2016. júl. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem értek hozzá, nem tudom milyen fajta. Szürke, fehér, tarka, kicsi, nagy, borzas tollú, barna, mindenféle van belőlük.
2016. júl. 9. 06:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor azok valószínűleg kitenyésztett fajták lehetnek. Galambászok nagyobb valószínűségel fogadják be őket. Bár azt írtad már meg voltak hirdetve. Sajnos a galambászok is tele vannak általában. Esetleg még külföldi galambász oldalakon is lehetne próbálkozni. De a szaporodást mindenképpen meg kellene akadályozni. Vagy tojáscserével vagy ha az neked tényleg nehezen megoldható, akkor a nemek szétválasztásával. Mondjuk ekkor szomorúak lesznek. Jó, ha legalább látják egymást, beszélgetni tudnak, mert társas lények, de ha máshogy nem megy... Lehet egyébként kapni fogamzásgátlót is, pl. Bécsben azzal tartják kordában a populációt. Mégis, mennyi van kb? Hogyan vannak tartva, páronként? Fajtánként? Vagy össze-vissza?
2016. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Egy nagy drótketrecben vannak, azon belül dúcok vannak. Én olyan 80 körül számoltam a galambokat.
2016. júl. 10. 06:12
 9/11 anonim válasza:
54%
Galambsült töm ki öket!
2016. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Építők áruházában, gazdaboltban vehetsz 1600ért műanyag varjút. Nekem az erkélyre jártak be a vadgalambok. Mióta kiraktam a gumihollót, se hírük, se hamvuk. Elijeszted őket vele, aztán éljenek, ahogy tudnak saját erőből...
2017. aug. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!