Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem adtam még le a tavalyi...

Nem adtam még le a tavalyi adó bevallást diákmunkám van és ez lett/lenne az első és őszintén nem tudom merre hány méter Hogy mit tehetek ilyenkor már?

Figyelt kérdés

2016. júl. 4. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem is biztos, hogy kell adóbevallást beadnod:


"Csak akkor kell a diákoknak szja-bevallást készíteni és adót fizetni, ha a bevétel meghaladja a mentesített keretösszeget - azaz a foglalkoztatás napjainak száma és az adóév első napján hatályos kötelező legkisebb munkabér napibérként meghatározott összegének szorzatát. 2015-ben ez 4830 Ft/nap.

2016. júl. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm! a tavaly évi keresetem amit diákmunkával kerestem 862 ezer szóval akkor ha jól értelmeztem amit írtál ekkora összeg mellet biztosan be kellett volna nyújtanom az adóbevallást
2016. júl. 4. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy hány napot dolgoztál. A 862 ezret oszd el a ledolgozott napok számával, ha többre jön ki, mint 4830, akkor kell, ha kevesebbre, akkor nem.

Viszont ha kell, jobb ha minél előbb megcsinálod, különben jön a csekk a büntetésről (bár lehet már így is).

2016. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!