Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az, hogy esőnap?

Mi az, hogy esőnap?

Figyelt kérdés
Valaki meg tudná mondani nekem :D :D :D :D

2016. aug. 19. 14:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Már megint egy unatkozó TROLL.

Legalább szellemes volna. (:()

2016. aug. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
73%

" Én személy szerint olyat kérdeztem ami hát lássuk be létezik. Jöttök nekem a google-val. Hát akár mennyire hihetetlen de ismerem."


Akkor miért nem használod?


"Na hát akkor csak annyit. Ez a részemről egy teszt volt."


Ja értem. Tehát tesztelted, hogy hányan néznek majd hülyének egy olyan kérdés kiírása után, amelyre a google-val max 10 másodperc alatt megkaptad volna a választ. Ezek után még neked áll feljebb, hogy hülyének néznek?


Már ne haragudj, de aki hülyeként viselkedik, az ne vegye zokon, ha hülyének is nézik. Másként (és kicsit szlengesen) fogalmazva, aki qrvának áll, ne csodálkozzon, ha megb..szák.

2016. aug. 20. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 2*Sü ***** válasza:
82%

> Ez a részemről egy teszt volt.


Akkor ezt az oldalt sem arra használod, amire való. ;-)


> Ami igen bebizonyította azt, hogy nem mindig a kérdező az idióta.


Szerintem sem a kérdés, sem a válaszok nem mérvadóak annak megítélésében, hogy ki idióta, és ki nem. Nem te vagy idióta – úgy egy az egyben – , hanem az a tett volt az, hogy ezt a kérdést ide írtad be, mielőtt a Google-ben rákerestél volna. Hogy miért? Mert Google segítségével pár másodperc alatt választ kaptál volna, nem kellett volna perceket várni a válaszra, figyelni, hogy jött-e válasz, Wadmalacnak sem kellett volna gépelnie, az idejét fordíthatta volna olyan kérdésre, ami igazán fajsúlyos, ami valóban szakértelmet, , tudást, gondolkodást igényel, amire nem lehet csak úgy ráguglizni.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Kis sztori: Nemrég barátaimmal betértünk este egy McDonald'sba. A szomszéd asztalnál ült egy srác, Facebookon csevegett valakivel, majd egyszer csak hozzánk fordult: „Ne haragudjatok, meg tudnátok mondani, mennyi az idő?”. Kissé csodálkoztunk, de elővettem a saját telefonomat, megnéztem rajta az időt, és megmondtam. Egy perc múlva: „És azt is meg tudnátok mondani, hogy hányadika van?”…


(Gyengébbek kedvéért: A telefon mutatja az időt is, az dátumot is. Ráadásul alapbeállításban a cellainformációval együtt frissíti, pontosítja is azt, így az sem nagyon fordulhat elő, hogy az óra rosszul jár.)


Információs társadalomban élünk… Elvileg. Minden információ itt van karnyújtásnyira. Száz éve mennyi utánajárás is lett volna megtalálni arra a kérdésre a választ, hogy mikor volt mondjuk a Mohácsi csata, ha nem tudtad? Ma meg biztosan van egy számítógép, egy mobiltelefon a kezedben, 2 másodperc megkeresni. Minden információ, és ehhez minden eszköz rendelkezésünkre áll, csak éppen a legtöbb ember ennek nincs tudatában. És ez gond. Legalábbis szerintem az, amit azt gondolom érdemes is szóvá tenni, hogy minek dörömböl valaki egy ajtón, ha ott a kulcs a kezében.


Oké, a válasz nem arról szól, hogy kritizáljuk a kérdezőt, de mikor az ember már zsinórban a 10. olyan kérdésbe fut bele, amit szó szerint beírva a Google-ba, az első találat első három mondatában ott a válasz, akkor nem csoda, ha néha kiakad. És nem, ettől az illető nem idióta, maximum modortalanságnak lehetne nevezni, de adott esetben talán ez is érthető lehet. Valószínű téged is leginkább azért bosszant a kritika, mert valahol belátod annak a jogosságát.

2016. aug. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

"A kérdező kommentje:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdesek..


Szerintem nem én vagyok az első aki megkérdezi!!!!!"


Na ez a hozzászólás meg igazán a cseresznye a muffin tetején tőled :D Nem csak a guglit, hanem még a GYK keresőjét is tudod használni, sőt, találatot is kaptál tőle, tehát azt is tudod, hogy már volt ilyen kérdés, sőt, teljesen korrekt válaszok is születtek rá. Ergo minden létező csatornán ott van a helyes válasz, ennek ellenére mégis kiírod újra ugyanazt a kérdést :D

És ezek után még te veszed zokon, ha totálisan értelmetlennek tituláljuk a kérdésedet? :)


Egyébként igazad volt a #9 hozzászólásodban, tényleg nem mindig a kérdező az idióta (vagy legalábbis mutatja magát annak). De ezek után ebben az esetben szerintem érdemes elgondolkodni rajta, hogy ez az eset miért is tartozik a kivételek csoportjába ;-)

2016. aug. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Esőnap eladó 2000Ft/gramm.
2016. aug. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:

Én választ is adtam, nem idiótáztam, de továbbra is irreálisnak tartom a kérdést itt kiírni minimum 2 perc munkával, amikor a guglival ez 5-10 másodperc.

Arról nem is beszélve, hogy a kérdés végleges kiírása előtt a GYK feldobja a hasonló kérdéseket, ott meg lehet nézni, ha már volt és nem kell kiírni.


És a GYK javasolja is, hogy kérdés kiírása előtt érdemes kulcsszóval keresni, hátha már szerepelt a kérdés és időt spórolsz te is.


Egy ilyen kérdés kiírás, ami egyrészt pillanat alatt guglizható, másrészt egyértelműen, megtalálhatóan volt már, az a GYK oldal NEM RENDELTETÉSSZERŰ HASZNÁLATA, értelmetlen flood.

Sajnos tele van ilyenekkel az oldal, így akik gyakran válaszolnak sok embernek, valahol jogosan morcosak, ha az értelmes, válaszra érdemes kérdéseket tonnányi szemét közt kell keresniük.


Mert bizony éppen elég dolog ismétlődik értelmetlenül.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=mi+az+%E9let..

2016. aug. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!