Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ismeritek? Elment a két lány...

Ismeritek? Elment a két lány virágot szedni, elindulának, kezdének menni. Akkor most elmentek vagy nem? Mert ha még csak kezdének menni, akkor még el se indultak.

Figyelt kérdés
Akkor most elmentek vagy nem? Mert ha még csak kezdének menni, akkor még el se indultak.

#népdal #elment a két lány #elindulának #kezdének menni #elmentek vagy nem
2019. dec. 25. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Elmentek hiszen a vadász megujjazta őket.
2019. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, de az helybeli vadász lehetett, és akkor helyben mentek el. Ami nekik biztosan jó, de én még mindig azon agonizálok, hogy ha egy helyben sikerült is nekik elmenni, akkor hogy lehet az, hogyha már elindultak, akkor már lassacskán, de valamennyit éppen hogy mentek, akkor meg utána hogy kezdenek menni, ha már egyszer mennek?
2019. dec. 25. 19:43
 3/5 MoneTaliMonolisAmo ***** válasza:
Lehet kétes eset, mert két lány ment el, bár kitudja, talán az egyik neve virág, ebből ered, hogy a linux-os root (Gyökér) ott van a tövis alatt, és szép rózsák legelésznek rajta. :D
2019. dec. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Neked is nyomtam egy zöldet. A két lány. De azt mondod hogy ott vab egy gyükér, de a Ruth, az is női név, akkor most hárman mennek el? Az nincs a dalban. Vagy az a versszak elveszett? A harmadik versszakot most már így értem: Már engem, mátkám, tízen kérettek. Szóval az egyik lány a másiknak a mátkája, menyasszonya? Akkor mégis csak ketten mentek el? Vagy Ruth a harmadik? Virág és Ruth és Mátka.
2019. dec. 28. 00:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak elbeszélő múltra vált a szöveg.

A mátkának pedig elég szerteágazó jelentése van, nyelvjárásonként vagy akár kontextustól függően is, nem feltétlen menyasszonyt jelent. Itt éppen közeli barátot. )

2020. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!