Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Egy ember képes saját magát...

Egy ember képes saját magát felemelni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy Pali ráül egy székre, és megpróbálja magát a székkel együtt felemelni. Ez lehetséges? (Tegyük fel azt is hogy Pali évek óta gyúr)

#fiú #szék #izom #gyúrás #bicepsz #húúcsuhajnaigen
2020. júl. 21. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze. A saját hajánál fogva.

De előbb ki kell lépnie önmagából,

mert ugye némi fizikai törvényeket

nem hagyhatunk figyelmen kívül.

..

..

"Münchausen báró az egyik kalandja során lovával mocsaras vidékre érkezett, ahol a ló süllyedni kezdett a mocsárban. A báró - aki nemcsak briliáns elme és mindenre elszánt hős volt, de hatalmas képzelőizomerővel is bírt - ekkor sem tétlenkedett: erősen megragadta a tarkójánál saját haját, és annál fogva kirántotta önmagát a mocsárból, sőt, nemcsak önmagát, hanem - lábai közé szorítva - még hűséges lovát is kimenekítette a bajból.

Newton III. törvénye miatt, amikor a keze kifejt egy felfelé irányuló erőt a hajára, akkor fog ébredni egy ellenerő is, amit a haja fejt ki a kezére, és ez lefelé irányuló, de az előbbivel azonos nagyságú lesz.

Ha az egész embert akarjuk felemelni, akkor ehhez az emberre ható erőket kell vizsgálnunk. Az ember gyorsulását a ré ható erők összessége (vektori összege, eredője) határozza meg. Ha a fent berajzolt két erőt vektorként összeadjuk, akkor az eredmény nulla. Vagyis az ember keze és a haja között ébredő erők az egész embernek (pontosabban szólva az ember tömegközéppontjának, TKP-jának) a mozgására semmilyen hatást nem fejtenek ki, még akkor sem, ha a kéz hatalmas erőt fejt ki a hajra.


Úgy is szokás ezt fogalmazni, hogy a rendszeren belül ébredő erők nem képesek megváltoztatni a rendszer egészének (a rendszer TKP-jának) mozgásállapotát. Más szóval a TKP sebességét csak külső erők változtathatják meg. Márpedig ha az ember az egyik testrészével erőt fejt ki egy másik testrészére, akkor az eközben ébredő erők mind belső erők lesznek. Ezzel szemben ha az ember egy, a feje fölötti faágra (vasrúdra) fejt ki erőt, akkor Newton III. törvénye alapján ébredni fog egy ellenerő, melyet a faág (vasrúd) fejt ki, és ez utóbbi erő már külső erő lesz (egy rendszeren kívüli test fejti ki a rendszerre, nevezetesen a faág/vasrúd). Emiatt faágba kapaszkodva egy ember felemelheti magát (persze csak ha elég erős hozzá az izomzata)."


Szóval, ha nincs egy stabil támpont, akkor nem tudod magad felemelni.

:D

[link]

2020. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Székre ülve nem, mivel nincs mihez képest felemelned magad.

Normál körülmények között átlagos edzettségi szinttel igen. Lásd például húzódzkodás.

2020. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

imádom ezt a taget: #húúcsuhajnaigen

XD

De egyébként tényleg nem tudja magát felemelni

2020. júl. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
Fizika miatt nem
2020. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fel tudja emelni magát. Egy kötelet ráköt a székre, azt egy nála magasabban lévő fára, emelőcsigára, vagy akármire rárakja, úgy, hogy a másik végét elérje. A magában himbálódzó végét megfogja, elkezdi lefelé húzni, ezzel a széket és önmagát felemelve. Jó szórakozást minden kísérletezőnek.
2020. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!