Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Ha le és felkapcsolom a...

Ha le és felkapcsolom a villanyt, akkor manipulálni tudom a fénysebességet?

Figyelt kérdés

Még azt nem tudom, hogy ha hirtelen le és felkapcsolom a villanykapcsolót, akkor a keletkező fény hova megy, hol raktározódik?

Ha gyorsan felkapcsolom, akkor fénysebességgel előjön a tárolóhelyéről, pl az atomerőműből?

Ez kapcsán van még egy kérdésem, ha sokat vagy rengeteget kapcsolom fel és le a villanyt azzal a fénysebesség manipulálásával károsodhat az erőmű, vagy ilyenkor megszakítótat építenek be ilyen lehetőségekre?


2020. nov. 18. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Kedves kérdező javaslom rögtön hívja fel kezelőorvosát a megállapított dózis duplázása érdekében!
2020. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Menj és kérj apádtól egy hatalmas nyaklevest, az való neked, nem a fizika.
2020. nov. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Felnőtt ember vagyok, esti műszakban dolgozunk a kollegákkal, és ezen beszélgettünk.

Egyikünk se tudta megválaszolni,értelmesen, így kiírtam ide a kérdést, majd elolvassuk a válaszokat ha valami hozzáértő leírja fizikus szemszögéből.

2020. nov. 18. 19:45
 4/8 anonim válasza:
49%

Ejj, hát mindenki tudja, hogy a hűtőbe raktározódik a fény. Ha nem hiszed, akkor menj a konyhába kapcsold le a villanyt és nyisd ki a hűtő ajtaját. Ott lesz a fény. Haha


Ez a kérdés még a vicc kategóriában is gyenge...

2020. nov. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

"hol raktározódik"

Pakson!

2020. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha elég hülye vagy, még meg is tudod görbíteni
2020. nov. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Vegyük úgy,hogy ez egy komoly kérdés:A fényt nem raktározzák. Mikor felkapcsolod a villanyt az elektromosság a villanykörtében lévő szénszálat felhevíti majd az világítani kezd. Nem ég el,mivel vákum van a körtében. (A led-ek nem így működnek.)
2020. nov. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
De ha a led is érdekel: "A fénykibocsátás úgy keletkezik, hogy a diódára adott áramforrás a dióda anyagában levő atomok elektronjait gerjeszti, amitől azok nagyobb energiaszintű elektronpályára lépnek, majd ezek miközben visszatérnek eredeti helyükre, fotonokat bocsátanak ki."
2020. nov. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!