Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Kaptam egy aranyhalat, most...

Kaptam egy aranyhalat, most egy befőttes üvegben van, a kenyérmorzsát megeszi?

Figyelt kérdés
2021. febr. 7. 19:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkozz. A hal a vízbe xarik. Az később feloldódik a vízben. Magyarul mérgezi a saját vizét. Ezért nem elég neki egy 10 literes valami.
2021. febr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/84 anonim ***** válasza:
1%
Dehogy kell 200 liter, ne hallgass a sok nagyokosra. Ha nem akarsz mellé rakni még 20-30 halat, akkor bőven elvan kisebben is!
2021. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#52


Legalább ne add a lovat alá. Vagy ha te is komolyan beszélsz akkor...

Aki látott már életében kifejlett aranyhalat (vagy más hasonló kifejlett pontyfélét) és 200 liter körüli akváriumot az csak mosolyog a “nem kell 200 liter, sokkal kisebben is elfér” embereken. De ha a “sok nagyokosnak” nem hiszel akkor higgy a szakoldalaknak. A kedvedért:

Diszhal.info: [link]

Minimum 500 liter 3-4 halnak (gondolom itt nem nagyon akarták részletezni a tavi s akváriumi változatot, lentebb kitérnek rá)


Akvaristalexikon: [link]

Itt kihangsúlyozza ,hogy alapból tavi hal, minimum 2-300 liter.


Akvaguru: [link]

Szintén minimum 200 liter és szép szemléletes képek vannak a méreteiről.


Szóval mekkora is az a “200 liternél jóval kisebb” akvárium amiben még kínzás nélkül aranyhal tartható?

2021. febr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/84 A kérdező kommentje:
Ez a hal még gyerek, el is veszne egy 200 literesben.
2021. febr. 8. 19:40
 55/84 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én nem vagyok akvarista, de azt biztosan tudom, hogy nem szabad befőttes üvegben tartani, sőt, ha jól emlékszem, azt is betiltották, hogy gömb alakú akváriumban tartson valaki halat. Ugyanis az üveg görbülete torzítja a látást.

Itt sokkal okosabb emberek vannak nálam, kérlek, hallgass rájuk. Ha nem tudod megoldani a normális tartását, vidd el egy állatkereskedésbe, biztosan befogadják.

2021. febr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/84 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nyilván egy ivadék, v serdülő hal nem igényel 200-300 literes akváriumot de kellő gondozás mellett gyorsan nő. KB 2-3 havonta vehetsz egy-egy mérettel nagyobb akváriumot és vízszűrőt ha biztosítani szeretnéd a mérete szerinti helyigényét, bár amint látom erre nem sok az esélye szegénynek. Ne mond, hogy senki nem szólt az,hogy mit teszel vele az a te lelkiismereteden múlik. Minden esetre azért kár volt megmenteni, hogy lassan pusztuljon el.
2021. febr. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted kerdező örökre ekkora marad? Vagy azt hiszed évente nő egy millimétert? Komolyan nem hiszem el, hogy ilyen nehéz fejű ember létezhet.
2021. febr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/84 A kérdező kommentje:
Elhiszem, hogy nem marad örökre ekkora, de amíg ilyen kicsi, csak nincs szüksége egy 200 literes medencére?!
2021. febr. 9. 18:27
 59/84 anonim ***** válasza:
1%
Nem is kell 200 liter..ne hallgass itt a hardcore állatvédőkre, akik szerint egy bettának is kell 30 literes akvárium, mikor egy pohárban is tök jól érzi magát.
2021. febr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/84 Tevenyereggyarto ***** válasza:
97%

#59


Najóvanakkór, trollkodjatok csak, de azért ment a piros pacsi :*

Nem is értem hova gondolok, hisz az a természetes ha kutya láncon, macska az autók kereke alatt s hal a pohárnyi akváriumban van. Jah, Kérdező tényleg ne hallgass ránk mert még a végén véletlenül meghosszabbítod csóri hal szenvedését ami ugye állatkínzás. Hagyd így, ne is etesd s a vizét se cseréld egy kicsit se, ha szerencséje van relatív hamar kimúl. De inkább dobd jeges vízbe hátha sokkot kap vagy csak csapd le a fejét.

2021. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!