Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Nem kéne átnevezni a cigánycsu...

Nem kéne átnevezni a cigánycsukot romacsukra, hogy politikailag korrekt legyen?

Figyelt kérdés
Manapság ezt szokták csak azért kérdezem, engem nem zavar ez a név.

2021. febr. 22. 23:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
Anarchista vagyok(ne ítélj el a politikai állásfoglalásomm miatt köszi) de teljesen egyetértek a 11. válaszolóvál. Random hülyeségek közé számít egy nem bántó kifejezést bántőnak megítélni akkor ha nem rád tartozik.
2021. febr. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A négercsók? Az is tök finom és csak a neve miatt nem vették.
2021. febr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan, hogy knorrék már egy ideje kitalálták német területen a Zigeuner Soße az Pußta vahy Ungsrische Soße, Zigeuner Schnitzel (olyan mint a lecsós szelet) szintén „ungarisch“ lett?
2021. febr. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Cigánybűnözőcsukra kellene.
2021. febr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 xKakashix ***** válasza:
100%
#10 így van, a fiatalabb korosztály kezdte el sértésként használni, ezt azzal tudnám összehasonlítani, mint az USA-ban az afroamerikaiak között az "n"-betűs szó, ha egymás között mondják akkor okés, de ha ezt egy más bőrszínű ember mondja akkor az már sértés és egyből rasszista vagy
2021. febr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én azt vettem észre hogy ők maguk kezdték sértőnek érezni. A 2000-es évek elején mindenhol azt szajkózták hogy "ne nevezzetek minket cigánynak, romák vagyunk, a cigány csúnya szó", és azóta van ez a keveredés, hogy az egyszeri jószándékú ember kínjában már azt sem tudja, minek nevezze őket...
2021. febr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Igen, mert az emberek általánosítani kezdtek, hogy minden koszos hajléktalan cigány. A tisztességes cigányok pedig el akarták különíteni magukat tőlük (teljesen jogosan), ezért akartak valami más kifejezést. De nem hiszem, hogy pont ők vennék sértésnek, mert azok tudják, hogy mit is jelent valójában a kifejezés. Szóval szerintem azok veszik inkább magukra, akik meg is érdemelnék, hogy ezzel "sértegessék" őket. Egyébként a "roma" töbesszám. Egyesszámú alakja a "rom".
2021. febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor még ők maguk sem tudják. Én tőlük hallottam a roma szót, és nem azt mondták hogy hívjatok minket romoknak, azt mondták, romáknak. Ma is így van a köznyelvben, hogy romák. Nem úgy hogy rom-ok.
2021. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kit érdekel, hogy ők minek akarják, hogy hívják őket? Cigányok, mit kell ezt szépíteni? Az meg, hogy pejoratív lett, csak és kizárólag maguknak köszönhetik. Amikor meg azzal jönnek, hogy nekik nem ez a kultúrájuk, hogy tanulni meg dolgozni járjanak, akkor én meg erre azt mondom, hogy semmi baj, foglaljanak el egy területet amit maguk igazgatnak és akkor ott majd azok a törvények lesznek, amiket ők akarnak. De amíg más nemzetek országában tanyáznak, addig az ottani szabályokat KELL betartani, és senkit nem érdekel, hogy ők mit akarnak.
2021. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a rasszizmus, hogy van külön fehér mosószer és színes mosószer.
2021. febr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!