Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Unod a banánt?

Unod a banánt?

Figyelt kérdés

#banán #Unod
2021. ápr. 17. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem unom mert nincs😅
2021. ápr. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de érdekelne honnan ered ez a mondás, hogy legyen valami értelme is ennek a kérdésnek.
2021. ápr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
közöd?
2021. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Még nem,egész jó elnyammogni.
2021. ápr. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Már utánanéztem, én is kíváncsi lettem:


"Miért unjuk a banánt?


Ez a mondás egy slágerből maradt fenn. Az 1920-as években komponálta Zerkovitz Béla, Jaj, de unom a banánt! címmel. Az első tengerentúli banánszállítmányok megérkezése után Magyarországon kitört banánhóbortra utal kissé ironikusan."


[link]

2021. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
unom a banánt, de nagyon - by Moby Dick 🤘
2021. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a banánt, mindennap megeszek belőle több kilót.

Hat hónapos koromban történt, hogy a szüleim a testvéreimmel kivitt az Állatkertbe, ahol egy majom kiszabadult a ketrecből, kikapott engem a gyerekkocsiból és fellendült egy fa tetejére. Éppen babája volt neki is, így nem koplaltam, amikor eljött az etetés ideje, szépen megszoptatott bennünket és emlékszem, milyen erősen tartott, amint egyre feljebb menekült velünk az üldöző, hálós emberektől, de végül egy altató injekciót lőttek bele.

Nagy tanakodás támadt, mert anyukám szerint úgy hasonlítottunk egymásra a kis majommal, mint két tojás, de apukám kissé félrefordult, hogy a mama ne lássa, majd feldobott egy lapos, kerek kis fémdarabot, amelyen megcsillant a fény, amikor fordult kettőt a levegőben, majd határozottan rám mutatott és méltatlankodva kijelentette, hogy ő ezer közül is megismeri imádott fiacskáját.

Érdekes viszont, hogy a kis majom, amely azóta szintén nagyra nőtt, mennyire utálja a banánt és leginkább tejfeles, gombás, vörösboros marhaszeletet szeret enni savanyú uborkával és minduntalan apró kis kőbalták barkácsolásával tölti napjait.

Van ennek valami jelentősége?

2021. ápr. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem unom, mert imádom.

I ❤️ 🍌

2021. ápr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!