Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » A magyarorszgi magyarok az...

A magyarorszgi magyarok az epret szamócának hívják? :D

Figyelt kérdés

2021. máj. 9. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
2021. máj. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Én csak nem rég óta szembesültem vele hogy ez a kettő ugyan az. Nekem az eper az eper volt. Tudtam hogy van ilyen hogy "szamóca" de úgy konkrétan nem tudtam hova tenni, mert sosem mondta senki hogy "itt van fiam egybél egy kis szmaócát". Szóval mi epernek hívtuk. meg a nagyszüleim is akiknek annó volt a kertjébe.
2021. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én erdélyi vagyok és itt mindenki epernek monja, mindegy, hogy fán vagy földön terem, a szamóca pedig az erdei 'eper'.
2021. máj. 9. 15:00
 4/11 anonim ***** válasza:

Mikor melyik jön a számra.

Külföldön is (pl Ukrajnában, magyarul beszélő árusnál), ha kérek epret tudja mit mondok, ha szamócát azt is érti. Ezzel a kettővel lehet többen képben vannak, mint az egres, köszméte (meg még pár szinoníma) használatával. A lapcsánka, tócsni meg már csak hab a tortán.


Amúgy boltok is mikor hogy használják az elnevezéseket, az epres sütemények, pék sütemények, édességek is van mikor epernek van mikor szamócának vannak feltüntetve, a csomagoláson is. Ugyan ez a zöldségesnél is vagy a piacokon is.

2021. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Írjunk valami vicceseet? Humor nincs a kérdésben.
2021. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nem
2021. máj. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:

Na most jól bekavarok egy harmadik névversenyzővel.


Szeder.


Felénk nem mondanak olyat, hogy eperfa.

2021. máj. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően Magyarországon is epernek nevezi a köznyelv azt is, ami a fán terem, meg azt is, ami a földön (földieper), az utóbbihoz hasonló, de jellemzően kisebb termésű, az erdőben növő gyümölcsöt pedig szamócának. De hivatalosan az eper csak az, ami a fán terem, és ami a földön, az szamóca, akkor is ha nagy és otthon terem a kertben, meg akkor is, ha kicsi és az erdőben található.
2021. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
mi pl. kajszibaracknak
2021. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
84%

Kb senki sem használja ezeket a szavakat helyesen belhonban.


Az eper fán terem, a szamóca pedig kis bokrocskákban a földön.

2021. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!