Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Egy-harminc lett , maradhat ?

Egy-harminc lett , maradhat ?

Figyelt kérdés
Ebben az éveben nem ettem még meggyet. Megláttam vasárnap a vásárban, hogy még árulják. Mondom kérek egy Kg meggyet. Bedobálja a zsacsiba: egy-harminc lett maradhat ? Mondom, persze, maradhat. Mondta, hogy mennyi a végösszeg, én meg átadtam neki az 1Kg meggy árát. Nézett rám bután. Mondtam neki, hogy csak a súlyát kérdezte, hogy maradhat e, azt nem , hogy drágább is lehet e ? idegesen visszadobálta a többletet és grammra pontosan kimérte az 1Kg-ot. Ha 10 deka eltérés lett volna, akkor azt mondom, hogy oké, de az történt, hogy már vége felé jártunk a vásárnak és el akarta adni az összeset. Mikor mondtam neki, hogy két hónapja épp nekem dicsekedett a piacon mikor én pakoltam a zacskóba a cseresznyét, hogy az 85 deka és, mikor megmérte, akkor 87 deka volt. Szemre megmondta 2dkg pontossággal. Vasárnap meg eltéveszti 30 százalékkal ? Na neeeee. Nagyon égett az arca.
2021. aug. 3. 15:01
 1/5 anonim válasza:
Ha azt mondod, hogy "igen, maradhat", akkor teljesen egyértelmű, hogy ki kell fizetned. Ezzel azt sugallod, hogy belefér a keretedbe. Nem fog senki odaadni negyed kilót/akármennyi kilót ingyen.
2021. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek akik mindennap ezzel foglalkoznak, dekára pontosan le tudják ám mérni a dolgokat. Dolgoztam zöldség raktárban, egy idő után mindent tűpontosan tudsz lemérni szemre is. Ez azért lett 1,3 kg mert annyit is akart adni.
2021. aug. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egyébként ez azért inkább neked volt ciki. Nem volt egyértelmű, hogy nem adja oda azt a 30 dekát ingyen? De ha meg egyértelmű volt akkor tipikus gyökér vagy már ne is haragudj. Tökmindegy, hogy direkt rakott többet vagy véletlen.
2021. aug. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na látod 3-as most nincs igazad. Ha szándékosan rak többet az számomra azt jelenti, hogy át akar b@szni és akkor nem leszek kíméletes. Amúgy a humor kategóriában van a kérdés, ha ez számít valamit. :)
2021. aug. 3. 17:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként az esetet úgy kell nézni, hogy ha szándékosan nem ad vissza egy ezrest, vagy véletlenül számolja el magát, akkor vajon hogyan reagál az ember. Egyáltalán nem mindegy, hogy szándékos, vagy véletlen a dolog.
2021. aug. 3. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!