Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Aki még mindig kételkedik...

Aki még mindig kételkedik hogy a Föld lapos,az mivel magyarázza hogy az űrbe csak felfelé lehet eljutni?

Figyelt kérdés

Ha gömbölyű lenne, akkor lefelé is lenne űr.

Meg a másik, hogy Földünk egy nagyon lapos égitest, mert mehetsz hónapokig, víz meg szárazföld és akkor se érsz a végére, egy végtelen hosszúságú lapos Föld.

Ha gömbölyű lenne, akkor már rég átfúrták volna, és lehetne metrón közlekedni az alagutakban, de még sincs ilyen.


2022. febr. 17. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van "lefelé" is űr.


Bár az űrben viszonyítás kérdése hogy vannak-e irányok.

2022. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha figyeltél föcin lehet rémlik ilyen hogy földkéreg, köpeny, külső és belső mag. Na most ezek olyan hőfokkal rendelkeznek hogy a gépek nem igazán bírják a fúrást. Arról nem is beszélve hogy baromi sok munka lenne átfurni és bele építeni egy metró rendszert. A repülő ezerszer jobban megéri.
2022. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dq ***** válasza:
100%
Én szoktam metróval közlekedni az alagutakban.
2022. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

1, lefele is van űr, csak egyenesen kéne menni sokáig abba az irányba ami lefele van, csak nem tudsz.

2, Minden irányban végtelen ideig tudsz menni (de ugyanazon a ponton többször át fogsz haladni) , mert nem lapos, ha az lenne, akkor nem tudnál.

3, Na és mekkora alagút kéne hozzá?

2022. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Azt ugye vágod, hogy ahol te felfelé mész, akkor közben egy Kínai bizony lefelé megy az űrbe? 😉
2022. febr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Engem majdnem meggyőztél kedves kérdező, nyilván a Föld egy nagy lapos izé volt, mint amikor a tésztát kinyújtják, csakhogy annak is a szélei lefelé görbültek, pontosan, mint a nyújtott tészta, ha feltartják és asszem gömbbé is formálódott és akik a gömb alján laknak, azért nem esnek le, mert beleragadtak a tésztába, így ők már lefelé ugranak felfelé, vagy ha onnantól nézzük, akkor mi vagyunk a kulimászban (speciel én ezzel a nyugdíjemeléssel eléggé) és így ugrálhatok én bármennyit felfelé, csak mélyebbre süllyedek.

Ha viszont még mindig lapos lenne a Föld, akkor a levegő könnyen elillana róla, mivel csak a szén, meg a dioxid az, ami jó nehéz, meg persze a bazi nagy kövek, amit ha fel, fel dobunk, akkor lefele meg jól pofáncsap valakit, ha olyan mafla az ipse, hogy a lapos Föld elméletének híveként nem pucolna el alóla, hiszen a nagy vekni egyéb alkotórészei, mint a sütőpor,meg az élesztő gőzei mindent visszaszippantanak a kulimászba, főleg nyáron, amikor kezd sülni a zsemle.

A lángos azért nem jó példa, mert azt két oldalról kell sütni,mert különben az egyik fele megégne, amíg a másik meg sületlen maradna, de viszont a Földre ez nem lehet érvényes, mert sem megégve nincs, sem sületlen nem marad, holott nem is forgatják meg sütés közben.

Ettől már őszintén remélem, hogy te is módosítod korábbi téves álláspontodat, mivel ezt már aligha lehet megcáfolni, pláne ha egyáltalán sütöttél már valamilyen kenyeret.

Na ugye!

2022. febr. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!