Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Humor » Liszt Ferenc (Franziskus...

Liszt Ferenc (Franziskus Mehl) tudott repülni a térben?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 19:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ferihegy városrészt biztos róla nevezték el. Csak azt nem értem, miért hegyre építették a repülőteret? Sík vidéken mégiscsak könnyebb leszállni...
2022. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Ferihegy városrészt biztos róla nevezték el."

Hát rohadtul nem róla nevezték el. És nem is amiatt lesz Liszt Ferenc reptér, mert Ferihegyen van. A kér Ferinek semmi köze egymáshoz!



A név eredete

A név Mayerffy Xavér Ferencre emlékeztet. A 18. században Grassalkovich (III.) Antal birtokai voltak a környéken, aki eladósodása miatt adta bérbe a területet Mayer Ferencnek, a Mayerffy-dinasztia alapítójának. A család mintagazdasággá fejlesztette a Ferihegyi majort, amin szőlőfajta-gyűjtemény is volt a későbbi repülőtér helyén. Az itt, feltehetően már az 1830-as években megalapított „Ferihegyi” bérgazdaság, tehenészet egész környéke és a hozzá vezető út azóta is viseli az alapító keresztnevének kicsinyítő-becéző alakját, míg a hegy utótag a szőlős területek korabeli megnevezésére utal.



"Csak azt nem értem, miért hegyre építették a repülőteret?"

Így lefolyik az eső a futópályákról! :D

2022. jún. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én viccnek szántam, de belátom annak gyenge.

A hegy meg inkább fennsík, plató. Egy ostoba ötlett volt átnevezni.

2022. jún. 23. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!